Uczniowie Benedykta XVI o ekumenizmie

Uczniowie Benedykta XVI o ekumenizmie
(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

W Castel Gandolfo rozpoczęło się z udziałem Papieża doroczne spotkanie uczniów Josepha Ratzingera. Będziemy o nim rozmawiać z kard. Christophem Schönbornem. Powiemy o nowych misjonarzach z archidiecezji katowickiej. A w drugiej części programu nadamy wywiad z ks. Józefem Klochem o instrukcji episkopatu w sprawie zarządzania kościelnymi dobrami materialnymi.

Ekumeniczne owoce i pytania w dialogu z luteranami i anglikanami" - to temat spotkania Kręgu Uczniów Ratzingera. Rozpoczynający się 30 sierpnia doroczny zjazd byłych studentów obecnego Papieża zorganizowany został w Castel Gandolfo i odbywa się już po raz 36. To jeden ze stałych terminów w kalendarzu prof. Ratzingera, który został zachowany również po jego wyborze na Stolicę Piotrową.

[-polacco_2_20120830_221053.mp3-]

W tym roku dominuje tematyka ekumeniczna. Punktem wyjścia do dyskusji jest książka kard. Waltera Kaspera "Zbieranie owoców. Podstawy wiary chrześcijańskiej w dialogu ekumenicznym". W gronie prelegentów i uczestników znajdują się m.in. przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Kurt Koch, kard. Christoph Schönborn z Wiednia, bp Hans-Jochen Jaschke z Hamburga i emerytowany biskup ewangelicki Ulrich Wilcknes. Spotkanie zakończy się w poniedziałek.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Uczniowie Benedykta XVI o ekumenizmie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.