USA: kard. Dolan modlił się podczas konwencji republikanów

USA: kard. Dolan modlił się podczas konwencji republikanów
(fot. depositphotos.com)
8 miesięcy temu
KAI / ml

Do modlitwy m.in. „za niewinne życie dziecka w łonie matki”, a także za „tych, którzy są zagrożeni prześladowaniami religijnymi, zarazą, głodem, narkotykami, handlem ludźmi lub wojną” – wezwał metropolita Nowego Jorku, który 24 sierpnia poprowadził modlitwę inaugurującą Narodową Konwencję Partii Republikańskiej.

„Módlmy się. A modlić się musimy, jako wdzięczni obywatele kraju, o którym odważnie mówimy, że jest jednym narodem pod Bogiem. Modlić się musimy, chwaląc Pana za kraj, w którym wolność religii jest tak pielęgnowana” – rozpoczął modlitwę hierarcha.

„Modlić się musimy, mając w świadomi tych, którzy cierpią z powodu Covid, tych znużonych z pierwszej linii frontu, którzy troszczą się o nich i nas wszystkich” – dodał, apelując o modlitwę, „by każde życie było chronione i szanowane” w „nękanych niepokojami miastach” oraz „policję, która ich strzeże” – kontynuował arcybiskup, wspominając także o rejonach świata, gdzie „gdzie nasi mężczyźni i kobiety w mundurach utrzymują pokój”

„Za niewinne życie dziecka w łonie matki. Za naszych seniorów w domach opieki i hospicjach. Za naszych imigrantów i uchodźców. Za tych, którym grożą prześladowania religijne na całym świecie, lub zaraza, głód, narkotyki, handel ludźmi lub wojna” – modlił się metropolita, akcentując, by dziękować Bogu także za demokrację.

Kard. Dolan wezwał Boga Wszechmogącego, by czuwał nad konwencją i miał w swej opiece kandydatów obu stron. Zakończył swą modlitwę słynną frazą z amerykańskiego hymnu narodowego „In God we trust” – „w Bogu pokładamy ufność”.

Konwencja republikanów, podobnie jak demokratów, z uwagi na pandemię, odbywa się głównie w przestrzeni wirtualnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

USA: kard. Dolan modlił się podczas konwencji republikanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.