W czwartek pogrzeb ks. prof. Piotra Niteckiego

KAI / pz

Uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego ks. prof. Piotra Niteckiego odbędą się w dniach 21 i 22 grudnia we Wrocławiu. Ceremonii pogrzebowej przewodniczyć będzie w czwartek abp Marian Gołębiewski.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę o godz. 17.00 wprowadzeniem ciała zmarłego do kościoła Najświętszego Imienia Jezus przy Pl. Uniwersyteckim. Głównej ceremonii pogrzebowej w czwartek przewodniczył będzie abp Marian Gołębiewski, który odprawi Mszę św. o godz. 11.00. O godz. 13.30 po przewiezieniu na cmentarz przy ul. Bardzkiej, ciało Księdza Profesora zostanie złożone do grobu.

DEON.PL POLECA
W ramach uroczystości pogrzebowych zaplanowano m.in. uroczystą liturgię mszalną w dniu 21 grudnia o godz. 18.00. Będzie to pożegnanie Księdza Profesora przez środowisko akademickie Wrocławia. Liturgii będzie przewodniczył ks. prof. Waldemar Irek, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Po mszy św. do godz. 22.00, jak również następnego dnia aż do rozpoczęcia Mszy św. pogrzebowej o godz. 11.00, czuwać będą przy trumnie przyjaciele, studenci i parafianie. Ksiądz prof. Piotr Nitecki był bowiem od 2003 r. proboszczem parafii Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu.

Ksiądz Piotr Nitecki, kapelan honorowy Ojca Świętego, profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu zginął tragicznie w wypadku samochodowym, 15 grudnia pod Środą Śląską w okolicach Wrocławia.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W czwartek pogrzeb ks. prof. Piotra Niteckiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.