Watykan: zakończenie rekolekcji

Watykan: zakończenie rekolekcji
(fot. EPA/OSSERVATORE ROMANO )
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / Radio Watykańskie / CTV / psd

 Ojciec Święty podziękował prowadzącemu w tym roku rekolekcje watykańskie metropolicie Kinszasy, kard. Laurentowi Monsengwo Pasinyii za szczególne świadectwo wiary Kościoła afrykańskiego. Zaznaczył, że to duchowe dziedzictwo stanowi wielkie bogactwo dla całego Ludu Bożego i dla całego świata, zwłaszcza w perspektywie nowej ewangelizacji. Benedykt XVI skierował list do afrykańskiego purpurata, a także osobiste słowa podziękowania.

W liście do kard. Monsengwo Pasinyii papież zaznaczył, że czas wielkopostnej refleksji pozwolił raz jeszcze doświadczyć wymiany darów, stanowiącej jeden z najpiękniejszych aspektów komunii kościelnej.

Natomiast zwracając się bezpośrednio Benedykt XVI podziękował afrykańskiemu purpuratowi za prowadzenie z wielką kompetencją po "wielkim ogrodzie" pierwszego listu św. Jana. Podkreślił, iż rekolekcjonista kierował wzrok zawsze ku Bogu i w ten sposób uczył miłości i wiary tworzących komunię.

 

Ojciec Święty był szczególnie poruszony historią człowieka, który będąc w śpiączce miał wrażenie, że znajduje się w ciemnym tunelu, lecz na końcu widział światło, a nade wszystko słyszał piękną muzykę. "Wydaje mi się, że może to być przypowieść o naszym życiu: często znajdujemy się w ciemnym tunelu, w głębokiej nocy, ale ze względu na wiarę widzimy na końcu światło i słyszymy piękną muzykę, dostrzegamy piękno Boga, nieba i ziemi, Boga stworzyciela i stworzenia; i w ten sposób rzeczywiście «w nadziei już jesteśmy zbawieni» (por Rz 8, 24)" - powiedział papież.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: zakończenie rekolekcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.