Więziony w Indiach jezuita trafił do szpitala

Więziony w Indiach jezuita trafił do szpitala
Aresztowany jezuita Stan Swamy. Zdj.: Jharkhand Janadhikar Mahasabha/YT.com
KAI/tkb

"Maoistowski terroryzm" to oskarżenie wystosowane przez sąd w Indiach wobec Stana Swamyego, jezuitę działającego na rzecz praw członków plemienia Adiwasów ze stanu Jharkhand. O. Stan był więziony od października 2020 roku.

Na 15 dni zwolniono tymczasowo przez sąd 84-letniego jezuitę o. Stana. Wszystko przez podejrzenie zakażenia koronawirusem. Jezuita znajduje się obecnie w szpitalu, na oddziale intensywnej terapii. Wcześniej kilkakrotnie odmawiano mu zwolnienia za kaucją - informuje KAI.

Ojciec Stan został aresztowany 8 października 2020 roku przez funkcjonariuszy federalnej jednostki antyterrorystycznej. Oskarżenie dot. podburzania do buntu i posiadania powiązań ze zdelegalizowaną "grupą maoistów". Rzeczywistość, której sąd nie dawał wiary była z goła inna. Jezuita pracował wśród tubylców i Dalitów nagłaśniając niesprawiedliwości, z jaką boryka się tamtejsza, plemienna ludność. Sprzeciwił się także aresztowaniu ok. 3 tys. przedstawicieli owych ludów, którzy buntowali się przeciwko sprzedaży ich ziem - to spowodowało okrzyknięcie ich mianem maoistycznych rebeliantów.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Więziony w Indiach jezuita trafił do szpitala
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.