Włochy: kard. Bassetti po “koronawirusie” wypisany ze szpitala do domu

Włochy: kard. Bassetti po “koronawirusie” wypisany ze szpitala do domu
(fot. Regione Umbria News - Agenzia informazione istituzionale Assemblea legislativa / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)
1 rok temu
KAI / ml

Po wyleczeniu z zakażenia koronawirusem przewodniczący Konferencji Biskupów Włoskich, kard. Gualtiero Bassetti został wypisany 19 listopada ze szpitala.

Jak poinformował listownie, na razie podda się rehabilitacji w rzymskiej klinice Gemelli. 78-letni arcybiskup Perugii był przez niemal trzy tygodnie leczony w tamtejszym szpitalu. Przez kilka dni znajdował się pod respiratorem na oddziale intensywnej terapii. Informację o negatywnym teście kard. Bassettiego na korona wirusa potwierdziła oficjalnie Konferencja Biskupów Włoskich 22 listopada.

78-letni przewodniczący włoskiego episkopatu był leczony w klinice swojej rodzinnej Perugii od 31 października. Po pogorszeniu się infekcji COVID-19 przez 19 dni przebywał na oddziale intensywnej terapii.

Włoski dziennik „Avvenire” poinformował, że 18 listopada papież Franciszek ponownie dzwonił do biskupa pomocniczego w Perugii Marco Salviego, chcąc dowiedzieć się o stan zdrowia kard. Bassettiego. W swoim liście kard. Bassetti przyznał, że był bardzo wzruszony zainteresowaniem i współczuciem ze strony papieża oraz innych ludzi, którzy w czasie choroby modlili się w jego intencji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Skomentuj artykuł

Włochy: kard. Bassetti po “koronawirusie” wypisany ze szpitala do domu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.