Wspólne pouczenie zamiast karnego mandatu

KAI / drr

Inicjatorem akcji edukacyjnej był ks. Krzysztof Tkaczyk, duszpasterz młodzieży z Sędziszowa, który zaprosił do współpracy policjantów i strażaków z Jędrzejowa.

Ks. Tkaczyk rozmawiał z kierowcami, przestrzegając ich przed nadmierną szybkością. Kierowcy otrzymywali obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa oraz materiały informacyjne.

Na stacji benzynowej w Brzegach odbył się także pokaz ratownictwa medycznego, głównie w zakresie sposobów udzielania pierwszej pomocy.

Młodszy aspirant Michał Kowalczyk, rzecznik prasowy Powiatowej Komendy Policji w Jędrzejowie, ocenia akcję jako bardzo udaną.

DEON.PL POLECA

- Zatrzymaliśmy co najmniej 30 pojazdów poruszających się z nadmierną prędkością. Kierowcami kilku z nich okazali się księża, którzy pod odbyciu "kary" w postaci np. wykonania ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy, spontanicznie włączali się do akcji, informując młodzież, pomagając ks. Krzysztofowi - mówi w rozmowie z KAI młodszy aspirant. Funkcjonariusz podkreśla pomoc strażaków z powiatu jędrzejowskiego oraz gotowość policji do współpracy z każdym, kto chce działać na rzecz "podniesienia świadomości bezpieczeństwa drogowego".

Akcja profilaktyczna w Brzegach k. Jędrzejowa odbyła się w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Świętego Krzysztofa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wspólne pouczenie zamiast karnego mandatu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.