Wszyscy chcą zwiedzić dom św. Jana z Avili

Logo źródła: Radio Watykańskie M. Raczkiewicz CSsR / Radio Watykańskie / slo

Rośnie liczba pielgrzymujących do sanktuarium św. Jana z Avili, które znajduje się w miejscowości Montilla niedaleko hiszpańskiej Kordoby. 7 października Papież ogłosi świętego Doktorem Kościoła.

Choć do uroczystości ogłoszenia Jana z Avili Doktorem Kościoła pozostał miesiąc, to już obserwuje się stały wzrost liczby pielgrzymów do grobu Apostoła Andaluzji. Przybywają oni zarówno z kraju, jak i z zagranicy. "Ostatnio gościliśmy księży z Brazylii i z Polski, którzy odprawili Mszę przy grobie świętego. Były też grupy sióstr zakonnych i osób świeckich. Wszyscy chcą zwiedzić dom Jana z Avili" - powiedział rektor sanktuarium, ks. José Almedina Polonio. Apostoł Andaluzji jest patronem duchowieństwa diecezjalnego w Hiszpanii. Stąd w ostatnich dniach przybyli w pielgrzymce seminarzyści z diecezji Jaén, Terrasa, Murcja i Oviedo, a zapowiedziani są już następni. Przy grobie św. Jana z Avili modlili się także księża z diecezji Bilbao ze swoim ordynariuszem.

- Oprócz troski o rozwój pielgrzymowania do sanktuarium został też utworzony specjalny szlak Ruta Avilista, aby poznać miejsca związane z osobą św. Jana, a także jego duchowość i styl życia. Jest to osobowość tak bogata, że każdy kapłan może się z nim utożsamić - zauważył ks. José Almedina Polonio.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wszyscy chcą zwiedzić dom św. Jana z Avili
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.