Wyniki badań przyniosły nowe dowody nt. Całunu

Wyniki badań przyniosły nowe dowody nt. Całunu
(fot. Dianelos Georgoudis, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0 )
Logo źródła: Radio Watykańskie kw

Całun Turyński faktycznie wszedł w kontakt z krwią człowieka zabitego w okrutny sposób. Do takich wyników badań nad płótnem, w które zgodnie z tradycją mogło zostać owinięte ciało Chrystusa po śmierci na krzyżu, doszedł zespół włoskich naukowców z Triestu, Bari i Padwy.

W amerykańskim czasopiśmie specjalistycznym PlosOne opublikowali oni swoje metody i wnioski pod tytułem "Badania rozkładu atomów wykrywają nowe biologiczne dowody nt. Całunu Turyńskiego" (oryg. Atomic resolution studies detect new biologic evidences on the Turin Shroud).

>> Na Całunie odnaleziono ślady monet z czasów Poncjusza Piłata

- Skoncentrowaliśmy się zwłaszcza na częściach materiału odległych od plam widocznych pod mikroskopem optycznym - wyjaśnił jeden z uczonych, Elvio Carlino z Instytutu Krystalografii w Bari. - Płótno zostało przebadane na poziomie atomowym w poszukiwaniu nanocząsteczek o pochodzeniu organicznym - dodał naukowiec.

Odnalezione elementy wskazują na pochodzenie biologiczne i pojawiają się w zauważonych proporcjach we krwi osób podczas ciężkiej traumy, po torturach.

>> Prof. Panic: tajemnica Całunu rozwiązana?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wyniki badań przyniosły nowe dowody nt. Całunu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.