XXVIII Targi Wydawców Katolickich i nagrody FENIKS 2023. Dwie książki wydawnictwa WAM otrzymały wyróżnienie

XXVIII Targi Wydawców Katolickich i nagrody FENIKS 2023. Dwie książki wydawnictwa WAM otrzymały wyróżnienie
fot. PAP/Rafał Guz
Informacja prasowa / pk

Od czwartku do najbliższej niedzieli, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie trwa Święto Dobrej Książki. Dokonano również finalnego wyboru publikacji nagrodzonych i wyróżnionych w ramach tegorocznej, jubileuszowej edycji Nagrody FENIKS 2023. Dwie książki wydawnictwa WAM otrzymały wyróżnienie.

Ofertę blisko 15 tys. tytułów najciekawszych książek o tematyce religijnej prezentuje blisko 120 wystawców z całego kraju. Na program  towarzyszący Targów złożyło się łącznie niemal 200 godzin wydarzeń: spotkań autorskich, premier wydawniczych, paneli dyskusyjnych i pokazów filmowych.

Tradycyjną formułę otwierającą XXVIII Targi Wydawców Katolickich wygłosił  biskup Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Mówił także, iż Targi w sposób mistrzowskich "przyczyniają się do tego, że słowo pisane, oparte o wartości chrześcijańskie, dociera do szerokiego grona odbiorców".

"Pozdrawiam wszystkich uczestników XXVIII Targów Wydawców Katolickich, zgromadzonych na Zamku Królewskim w Warszawie. (…) Cieszę się, że znów spotykają się Państwo, w tradycyjnym terminie imprezy: dwa tygodnie po Wielkanocy. Dzięki temu Targi dają niezwykłą sposobność, by niedawne radosne świętowanie przedłużyć  poprzez lekturę sprzyjająca kontemplowaniu tajemnicy zmartwychwstania i zbawienia.   (…) Składam wyrazy uznania i wdzięczności organizatorom tego ważnego przedsięwzięcia, którzy swoją misją uczynili niesienie dobrego słowa w przestrzeni literatury i mediów audiowizualnych" - czytamy w liście skierowanym do wystawców przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, który objął tegoroczne Targi Patronatem Honorowym.

Słowo pozdrowienia do uczestników Targów skierowała także Marszałek Sejmu, p. Elżbieta Witek: "Gromadząc liczne grono uczestników i odwiedzających, stanowi prawdziwe Święto Dobrej Książki. Książki ukazującej świat zasad i wartości w świetle ewangelicznego przesłania, które od ponad tysiąca lat kształtuje wizerunek naszej Ojczyzny".

DEON.PL POLECA

- Drodzy… nie byłoby tych Targów, gdyby nie było was i waszej codziennej, ciężkiej pracy. Cieszę, się, że już w pierwszych minutach po otwarciu Sali ekspozycji nie brakuje czytelników, którzy postanowili odwiedzić nasze Targi - mówił, zwracając się do wystawców i wydawców publikacji o tematyce religijnej, ks. Roman Szpakowski, dyrektor Targów i prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Obchodząc nasze tradycyjne Święto Dobrej Książki nie odrywamy się od rzeczywistości otaczającego nas świata. Stąd po raz kolejny obecność na targach wystawców z Białorusi i Ukrainy. Również do tego odniosła się w swoim liście Głowa Państwa: "Osobno chcę zwrócić się do wydawców, wystawców i wszystkich gości z Ukrainy. Liczę na to, że publikacje z Warszawy powędrują w świat i będą wołać o sprawiedliwość wobec rosyjskiej agresji, będącej pogwałceniem prawa międzynarodowego i ludzkiej godności. Przywrócenie tej sprawiedliwości - naprawienie krzywd i zniszczeń, jakich doświadcza naród ukraiński - uważam za rzecz najwyższej wagi".

Nagroda FENIKS 2023. Dwie książki wydawnictwa WAM otrzymały wyróżnienie

W wyniku analizy głosów oddanych podczas głosowania zdalnego, a także posiedzenia Kapituły Nagrody SWK FENIKS 2023 z dn. 11 kwietnia 2023 roku, dokonano finalnego wyboru publikacji nagrodzonych i wyróżnionych w ramach tegorocznej, jubileuszowej edycji Nagrody.

Wyróżnienie otrzymały m.in. dwie książki wydawnictwa WAM:

  • "Źródła muzułmańskie o Jezusie. Ewangelia Barnaby, At-Tabari, Żywot Jezusa, Słowa (logia) Jezusa u pisarzy muzułmańskich", oprac. ks. prof. Marek Starowieyski, dr Łukasz Piątak, Wydawnictwo WAM. Publikacja istotna i potrzebna z punktu widzenia współczesnych relacji katolicko-żydowskich. Wskazując na nieustanną potrzebę prowadzenia dialogu między oboma wyznaniami i kulturami, stanowi ważną pomoc w poznaniu tradycji judaizmu, z którego wyrasta chrześcijaństwo.
  • "Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II", dr Milena Kindziuk, Wydawnictwo WAM. Milena Kindziuk wprowadza czytelnika w wyjątkowy świat Edmunda Wojtyły. Od wielu lat podążała jego śladami, niestrudzenie odwiedzając miejsca związane z jego życiem i śmiercią. Badała polskie i zagraniczne archiwa, rozmawiała ze świadkami. Z mozaiki dokumentów, zdjęć i wspomnień powstał wyjątkowy portret człowieka, który był autorytetem dla św. Jana Pawła II.

Źródło: Informacja prasowa / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Milena Kindziuk

Kim był starszy brat św. Jana Pawła II? Jak bardzo wpłynął na jego późniejsze decyzje? Oto unikalny portret Edmunda Wojtyły, ofiarnego lekarza, który inspirował przyszłego papieża, uczył go miłości do gór, aktorstwa, a także modlitwy....

Skomentuj artykuł

XXVIII Targi Wydawców Katolickich i nagrody FENIKS 2023. Dwie książki wydawnictwa WAM otrzymały wyróżnienie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.