Z Krakowa na Jasna Górę - 9 tys. pielgrzymów

Z Krakowa na Jasna Górę - 9 tys. pielgrzymów
(fot. J Donohoe/flickr.com)
KAI / drr

Krakowska pielgrzymka z Wawelu na Jasną Górę wyruszy pod hasłem "Bądźmy świadkami miłości". Zainauguruje ją kard. Stanisław Dziwisz Mszą św. odprawioną na wzgórzu wawelskim. W tym roku po raz pierwszy na trasę pielgrzymki wyruszy grupa „Franciszkańska3”, skupiająca młodych ludzi.

- W tym roku przypada jubileuszowa, trzydziesta pielgrzymka, weźmie w niej udział ponad 9 tys. osób, to więcej niż w ubiegłym roku, gdy ze Wzgórza Wawelskiego wyruszyło ok. 8.5 tys. pielgrzymów – mówi Andrzej Bac, koordynator krakowskiej pielgrzymki na Jasną Górę.

Nowością tegorocznej pielgrzymki jest grupa „Franciszkanska3.pl", zgromadzona wokół powstałego portalu społecznościowego. - Organizatorzy tej wspólnoty zapowiadają, że obok modlitwy zaplanowali interesujące spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wiele atrakcji – mówi Andrzej Bac.

Przewodnikiem grupy „Franciszkanska3” będzie redaktor naczelny portalu ks. Mirosław Kulesa. Do tej grupy można się zapisywać w siedzibie portalu przy ul. Wiślnej 12, codziennie w godz. od 8.00 do 16.00.

Obecnie w skład krakowskiej pielgrzymki wchodzi osiem wspólnot, które idą osobnymi szlakami, ale razem wchodzą na Jasną Górę. Tradycyjnie pielgrzymi modlić się będą w intencji papieża Benedykta XVI i Ojczyzny, a także o rychłą beatyfikację Jana Pawła II.

Pielgrzymka z Krakowa na Jasną Górę rozpocznie się 6 sierpnia o godz. 7 uroczystą Mszą św. dla pielgrzymów na wzgórzu wawelskim, którą odprawi ks. kard. Stanisław Dziwisz. Zakończy się 11 sierpnia o godz. 19 Mszą św. na Wałach Jasnogórskich oraz Apelem Jasnogórskim.

Na krakowską pielgrzymkę można się zapisywać do 5 sierpnia w bazach wspólnot.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Z Krakowa na Jasna Górę - 9 tys. pielgrzymów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.