Zbezcześcicili grób i ucięli głowę nieboszczyka wewnątrz kościoła. Policja szuka sprawców

Zbezcześcicili grób i ucięli głowę nieboszczyka wewnątrz kościoła. Policja szuka sprawców
(fot. deposit photos)

Jak donosi portal livescience.com w jednej ze świątyń w Dublinie, stolicy Irlandii, doszło do poważnego aktu wandalizmu.

"Jestem w szoku" - przyznał anglikański arcybiskup Michael Jackson, który dowiedział się o tym, że bandyci włamali się do kościoła św. Michana w Dublinie i zniszczyli jedną z krypt. To właśnie tam znajdowało się zmumifikowane zwłoki "Krzyżowca" - człowieka, który żył na przełomie XII i XIII wieku i prawdopodobnie brał udział w IV krucjacie.

"Krzyżowiec" miał pierwotnie dwa metry wzrostu i gdy wkładano go do trumny, trzeba było mu złamać i podwinąć obie nogi.

Jak donosi portal livescience.com, bandyci odcięli głowę "Krzyżowca" i ją ukradli. Zniszczyli również inne znajdujące się w krypcie mumie, w tym popularną wśród turystów "Zakonnicę" (ciało siostry zakonnej żyjącej w XVII wieku).

"Apeluję do odpowiedzialnych za ten czyn, by rozeznali swoje sumienia i zwrócili głowę Krzyżowca na właściwe miejsce" - powiedział abp Jackson.

Odnaleziono egipską mumię... z chrześcijańskimi tatuażami <<

Rzecznik Kościoła anglikańskiego, do którego należy świątynia i krypta, potwierdził, że odkrycia dokonano 25 lutego rano, gdy przewodnik przygotowywał kryptę do otwarcia.

"Krzyżowiec" i "Zakonnica" były najpopularniejszymi wśród turystów mumiami. Do 2017 roku przewodnicy pozwalali nawet uścisnąć wyciągniętą nienaturalnie dłoń krzyżowca niektórym spośród zwiedzających.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Henryk Pietras SJ

Starożytne herezje nigdy nie umarły

W oczach ludzi współczesnych herezje uchodzą za relikt czasów dawno minionych – za coś, czym Kościół nie musi się już zajmować. Henryk Pietras SJ, ceniony patrolog i autor wielu książek ...

Skomentuj artykuł

Zbezcześcicili grób i ucięli głowę nieboszczyka wewnątrz kościoła. Policja szuka sprawców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.