ZEA: bożonarodzeniowe życzenia muzułmańskiego księcia dla chrześcijan

ZEA: bożonarodzeniowe życzenia muzułmańskiego księcia dla chrześcijan
(fot. unsplash.com)
PAP / ml

Następca tronu emiratu Abu Zabi szejk Muhammad ibn Zajid złożył życzenia bożonarodzeniowe chrześcijanom.

- Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kraju założonego w duchu tolerancji, miłości i współistnienia, gratulujemy chrześcijanom na całym świecie i życzymy im pokoju i szczęścia, gdy obchodzą Boże Narodzenie - napisał na Twitterze 24 grudnia.

W 2019 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich obchodzony będzie Rok Tolerancji. Minister tolerancji szejk zapowiedział, że obchody skupione będą na wspieraniu pokojowego współistnienia i otwartego, pełnego szacunku dialogu między różnymi społecznościami zamieszkującymi ten kraj.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszka około miliona chrześcijan. Stanowią oni niemal 10 proc. ludności. Większość z nich to katolicy z Filipin, Indii i różnych państw afrykańskich. Uczestniczą oni w bożonarodzeniowych liturgiach, odprawianych w wielu językach, m.in. po arabsku, koreańsku, hiszpańsku, angielsku, a nawet po polsku. Tylko w katedrze w Abu Zabi na świątecznych Mszach obecnych jest 15 tys. wiernych.

Tamtejsi chrześcijanie należą do około 70 wyznań, które często korzystają z tych samych świątyń. Np. w Dubaju jest 10 budynków kościelnych, w których gromadzi się na modlitwie 200 różnych wspólnot.

W lutym w Abu Zabi odbędzie się Światowa Konferencja na rzecz Międzyludzkiego Braterstwa, w której udział wezmą m.in. papież Franciszek i wielki imam uniwersytetu Al-Azhar w Kairze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ZEA: bożonarodzeniowe życzenia muzułmańskiego księcia dla chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.