"Złemu duchowi zależy, aby odebrać nam przyjemność modlitwy"

"Złemu duchowi zależy, aby odebrać nam przyjemność modlitwy"
(fot. Silar / TharonXX / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
KAI / sz

Zły duch bardzo zabiega o to, aby odebrać nam przyjemność i zamiłowanie do modlitwy - zwrócił uwagę abp Adam Szal, który przewodniczył Mszy św. podczas nabożeństwa fatimskiego w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Metropolita przemyski podkreślił, że modlitwa jest skutecznym środkiem, "by powstrzymać karę niebios".

Abp Szal w kazaniu przytoczył opis trzeciej tajemnicy fatimskiej. Jak stwierdził, w ten sposób zostało zapowiedziane męczeństwo Kościoła, którego obecnie jesteśmy świadkami. Zauważył, że w dzisiejszych czasach wielu ludzi ginie tylko z powodu przyznawania się do Chrystusa.

DEON.PL POLECA- Ciągle jest jeszcze czas, aby zahamować i powstrzymać karę niebios, która wydaje się być konsekwencją ludzkiego odejścia od świętości, od Ewangelii, od krzyża. Ciągle mamy do dyspozycji dwa bardzo skuteczne środki, które przypomniała Maryja w Fatimie: modlitwę i ofiarę. To dlatego zły duch bardzo zabiega o to, aby odebrać nam przyjemność i zamiłowanie do modlitwy, by zniechęcić nas do ponoszenia ofiar, także trudów i ofiar dla naszego zbawienia - mówił metropolita przemyski.

Kaznodzieja przestrzegał przed spłycaniem przesłania Matki Bożej z Fatimy. Zauważył, że jest niebezpieczeństwo, by poprzestać na obchodzeniu liturgicznego wspomnienia Matki Bożej, odmawianiu różańca fatimskiego, czy udział w nabożeństwie. - To wszystko jest piękne, ale według mnie to jeszcze niewystarczające. O co więc chodziło Maryi? - pytał abp Szal.

Odpowiadając, mówił o potrzebie powierzenia się Matce Bożej i Jezusowi oraz upowszechnienia nabożeństwa pięciu sobót miesiąca.

Nabożeństwa fatimskie w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odprawiane są w pierwsze soboty miesiąca od maja do października od ponad 30 lat. Ich intencją jest wynagradzanie Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej za grzechy, jakich dopuszczają się ludzie.

W tym miesiącu w modlitwie szczególnie dziękowano za dar chrztu świętego oraz polecano rodziny. W pielgrzymce wzięli udział członkowie Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Założyciel tej wspólnoty Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki niejednokrotnie modlił się w tutejszym kościele "na górce".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Złemu duchowi zależy, aby odebrać nam przyjemność modlitwy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.