Znaleziono zwłoki kapłana, zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach

Znaleziono zwłoki kapłana, zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
KAI/ ed

Zwłoki 47-letniego kapłana ks. Raúla Quiñonesa Arellano znaleziono 15 lutego koło miasta Zacatecas w północno-środkowym Meksyku. Miejscowa policja podała, że jego ciało znaleziono w budynku parafialnym i że duchowny został zamordowany prawdopodobnie w nocy z wtorku 13 na środę 14 bm.

Tymczasem prokurator stanu Zacatecas zapewnił, że po dokonaniu autopsji ustalono, iż zgon nastąpił z przyczyn naturalnych w następstwie zakrztuszenia się lub przedostania się obcego ciała do oskrzeli.

Zmarły kapłan był proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny w miejscowości El Barril koło Zacatecas. Pochodził z licznej, wielodzietnej rodziny, w której urodziło się 17 dzieci. Święcenia kapłańskie przyjął w 2013 roku. O tragicznym zdarzeniu diecezja Zacatecas poinformowała już wiernych za pomocą plakatów, podpisanych przez miejscowego biskupa Sigifredo Noriega Barceló.

W Meksyku 6 lutego zamordowano dwóch księży i jednego świeckiego, gdy jechali autostradą z Acapulco do Miasta Meksyku. W tych okolicznościach wielu obawia się, że również w przypadku ks. Quiñonesa Arellano chodzi o zabójstwo, a nie o śmierć naturalną.Meksyk od kilku lat jest krajem szczególnie niebezpiecznym dla kapłanów - tylko w ostatnich pięciu latach zginęło ich tam 18.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Znaleziono zwłoki kapłana, zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.