Znana jest data i godzina pogrzebu abp. Henryka Hosera

Znana jest data i godzina pogrzebu abp. Henryka Hosera
Abp Henryk Hoser (1942-2021). Fot. episkopat.pl
3 miesiące temu
PAP/tkb

Msza św. pogrzebowa abp. Henryka Hosera odbędzie się w piątek o godz. 12 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. Eucharystii będzie przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz - poinformowało biuro prasowe diecezji warszawsko-praskiej.

Kazanie podczas mszy pogrzebowej wygłosi metropolita gdański arcybiskup Tadeusz Wojda. "Po mszy św. (nastąpi - PAP) złożenie ciała Zmarłego w krypcie w podziemiach katedry warszawsko-praskiej" - napisali.

Poinformowali, że dzień wcześniej, w czwartek o godz. 12, odprawiona zostanie msza św. żałobna w kościele seminaryjnym w Ołtarzewie, a o godz. 18 - druga msza św. żałobna w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. Zaznaczyli, że przed i po mszy św. będzie możliwość modlitwy przy trumnie.

Abp Henryk Hoser był pallotynem, od maja 2008 r. był ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej. 8 grudnia 2017 r. papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Henryka Hosera z urzędu biskupa warszawsko-praskiego, który skończył 75 lat i przeszedł na emeryturę. Następcą abp. Hosera został bp Romuald Kamiński. W maju 2018 r. papież Franciszek mianował arcybiskupa Henryka Hosera specjalnym wizytatorem apostolskim przy parafii w Medjugorje, gdzie od 1981 roku - jak twierdzi szóstka młodych ludzi - trwają objawienia Matki Bożej.

Wcześniej pełnił funkcję sekretarza pomocniczego w watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, ponad 20 lat spędził na misjach w Rwandzie i Zairze. Od 2008 roku abp Hoser przewodził pracom zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. bioetycznych

Źródło: PAP/tkb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ
20,94 zł
29,90 zł

Nie można wprost zliczyć tych wszystkich łask, które z kultu Najświętszego Serca Jezusa spłynęły na ludzi.
Pius XII, encyklika Haurietis aquas 

Kult Serca Jezusowego jest nieustannie żywy. Zwracający się ku niemu wierni doświadczają...

Skomentuj artykuł

Znana jest data i godzina pogrzebu abp. Henryka Hosera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.