Życzenia Prymasa Polski na Wielkanoc 2010

Życzenia Prymasa Polski na Wielkanoc 2010
Prymas Polski abp Henryk Muszyński (fot. prymaspolski.pl)
PAP / mik

Prymas Polski abp Henryk Muszyński po raz kolejny składa Polakom świąteczne życzenia za pośrednictwem portalu You Tube i strony www.prymaspolski.pl. „Życzę, by prawda o Zmartwychwstaniu oświecała, umacniała i ożywiała nasze życie. By była dla nas źródłem radości i to radości mocniejszych, niż wszystkie smutki, które mogą nas spotkać” – mówi w nagraniu abp Muszyński.

Metropolita gnieźnieński przypomina, że prawda o Zmartwychwstaniu, którą wyznajemy jako chrześcijanie i tajemnica Zmartwychwstania, którą celebrujemy w czasie Świąt Wielkanocnych stanowi początek, fundament i pełnię chrześcijaństwa. „Bez tej prawdy nie ma chrześcijanina i nie ma chrześcijańskiego życia” – podkreśla Prymas.

Dodaje również, że w Chrystusie Zmartwychwstałym wszyscy otrzymaliśmy zarodki nowego życia. Ponieważ umarł dobrowolnie, umarł jako Bóg-człowiek, ocalił sens ludzkiego życia i zmienił jego kierunek.

„Dotychczas życie ludzkie zawsze kończyło się śmiercią. Chrystus jest jednym jedynym, który przeszedł przez śmierć i zainaugurował nowy pełniejszy sposób życia. I dzięki temu życie każdego człowieka przestało być drogą do nikąd, przestało być drogą ku nicości, ku ciemności, a stało się drogą do pełni życia” – stwierdza abp Muszyński.

Przypomina również, że prawda o Zmartwychwstaniu jest podstawą chrześcijańskiej nadziei. Nadziei, która jest mocniejsza niż śmierć, która ukazuje, że miłość potrafi zwyciężyć nienawiść, a łaska jest mocniejsza od grzechu. „To jest ta podstawowa prawda Tajemnicy Zmartwychwstania, którą my chrześcijanie obchodzimy” – dodaje Prymas, życząc, by ta Tajemnica oświecała, ożywiała i umacnia życie każdego wierzącego człowieka.

„Niech ta świadomość, że Chrystus Zmartwychwstały jest tak bardzo blisko, żyje we wspólnocie Kościoła, żyje w sakramentach, niech ta świadomość, ożywia nasze życie, umacnia nasze życie i będzie dla nas wszystkich źródłem nadziei i mocy. Powinniśmy czerpać z tej bliskości duchową siłę. Powinniśmy mieć tę świadomość, że wiara chrześcijańska potrafi przezwyciężyć wszystkie trudności, jeśli jest konsekwentna” – stwierdza hierarcha.

Przyznaje również, że Chrystus nie uwolnił człowieka od umierania, ale dał mu nadzieję, która sięga poza śmierć. I w tej nadziei powinniśmy żyć. W tej nadziei cierpienie otrzymuje nowy, głębszy sens, bo przestaje być przekleństwem, a może stać się drogą do pełni życia.

Dodaje również, że tajemnica świąt Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywania prawdy o Nim powinno nas wszystkich zbliżać do Chrystusa i do siebie.

„Życzę, abyśmy mogli przeżyć te święta w duchu głębokiej wspólnoty, radości i pokoju. Pokoju, który daje Chrystus Zmartwychwstały. Pokoju, którego nikt inny poza Nim nam nie da. Pokoju sumienia i serca, a także prawdziwej radości, która płynie ze wspólnoty z Chrystusem, ale także z bliskości drugiego człowieka, którego spotykamy w Jezusie Chrystusie” – mówi na koniec Prymas Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Życzenia Prymasa Polski na Wielkanoc 2010
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.