Autorka musicalu "Wojtyła" pracuje nad sztuką o Matce Teresie

Autorka musicalu "Wojtyła" pracuje nad sztuką o Matce Teresie
(Matka Teresa z Kalkuty / fot. AJ)
KAI / pk

Matilde Trocado, autorka musicalu "Wojtyła", który podbił Portugalię w sezonie 2010-2011, pracuje nad spektaklem muzycznym o Matce Teresie z Kalkuty.

Jak poinformowała artystka, sztuka pojawi się na deskach portugalskich teatrów już w październiku br. pod nazwą "Kalkuta". - Praca nad tym dziełem nie jest przypadkowa. Chciałabym nawiązać nim do niedawnej kanonizacji Matki Teresy - powiedziała Matilde Trocado.

Musical o świętej z Kalkuty zostanie wystawiony przez młodych aktorów-amatorów z Centrum Socjalnego w podlizbońskim Estoril. - Uczestniczą oni w projekcie bezinteresownie. Liczymy, że dzięki ich zaangażowaniu sztuka będzie sukcesem i przyniesie środki finansowe, które trafią na pomoc dla ubogich - ujawniła Trocado.

Wystawiony w lutym 2011 r. na deskach portugalskich teatrów musical "Wojtyła" zobaczyło około 20 tys. widzów. W sierpniu 2011 r. przedstawienie o życiu Jana Pawła II zaprezentowane zostało również podczas Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Wiosną 2013 r. sztuka ponownie wróciła na deski czołowych teatrów Portugalii na prośbę widzów.

Spektakl o Papieżu Polaku, autorstwa Matilde Trocado, powstał w 2010 r. z okazji 90. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Jego premiera odbyła się 18 maja tegoż roku w Estoril.

"Wojtyła" to spektakl muzyczno-multimedialny, na który składają się nie tylko świadectwa młodych ludzi, ale też liczne anegdoty o papieżu. Sztuka zawiera także opis najważniejszych wydarzeń z jego życia, akcentuje silną więź z młodzieżą oraz przybliża szczegóły trzech papieskich pielgrzymek do Portugalii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Autorka musicalu "Wojtyła" pracuje nad sztuką o Matce Teresie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.