Cała Polska modliła się w jej intencji. Teraz Magda zaczyna nowe życie

Cała Polska modliła się w jej intencji. Teraz Magda zaczyna nowe życie
(fot. instagram.com/beztchu)
misyjne.pl / pp

Gdy Magda miała 21 lat okazało się, że choruje na bardzo rzadką chorobę płuc i serca. O tym jak to doświadczenie zmieniło jej życie opowiada w wywiadzie dla portalu misyjne.pl.

Magda prowadziła aktywny tryb życia: studiowała prawo, zaczęła śpiewać w scholii akademickiej, pracowała przy projekcie chóralnym znajomego, zaczęła też pracę w kancelarii. Jak sama wspomina, była szczęśliwa, jej życie towarzyskie i uczuciowe rozwijało się. Właśnie wtedy pojawiła się choroba, niespodziewanie zmieniła wszystko, co dotychczas Magdzie udało się zbudować.

DEON.PL POLECA
W wywiadzie podkreśla, że przez cały okres choroby byli przy niej rodzice i rodzina, część przyjaciół wyłamywała się w trudnych sytuacjach, inni zostali. Mimo, iż była otoczona ludźmi, to wiele razy czuła się jednak samotna. Brakowało jej normalnego funkcjonowania wśród znajomych, życia poza szpitalem. „Moje duszpasterstwo i duszpasterz niemal od razu po tym jak dowiedzieli się, że jestem w szpitalu, zaczęli organizować różne akcje modlitewne i sama świadomość tego też dużo mi dawała” – przyznaje Magda.

Jak sama mówi, najważniejsza była dla niej zbiórka krwi i akcja modlitewna w 2018 roku, gdy walczyła o życie. „Po wybudzeniu z narkozy, kiedy po kilku dniach dochodziłam do siebie, okazało się, że mnóstwo ludzi w Polsce i na świecie modliło się w mojej intencji, a w zbiórce krwi, której bardzo wtedy potrzebowałam, udział wzięły setki osób” – wspomina.

DEON.PL POLECA

Operacja się udała, a Magda zaczęła na nowo żyć. Znów może spacerować, wraca na studia, planuje też przedsięwzięcia w scholii. Założyła też Instagram, na którym opisuje jak wygląda życie z chorobą.

Magda dodaje, że wiara w Boga pozwala jej przezwyciężać trudności. Choć często się na Niego złości, za to, że właśnie ona zachorowała, to ma świadomość, że z wielu krytycznych sytuacji wychodzi dzięki Jego opiece. „Wierzę, że Bóg chce dla mnie dobrze, że mnie kocha i mi błogosławi. Niosę w swojej historii, w emocjach, w przeżyciach bardzo dużo, ale wiem, że nie jestem w tym sama, że nigdy mnie nie zostawił i nie zostawi. I to daje mi nadzieję” – mówi na zakończenie Magda.

Cały wywiad można przeczytać tutaj. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Cała Polska modliła się w jej intencji. Teraz Magda zaczyna nowe życie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.