Elizabeth Tabish o roli Marii Magdaleny: Zmieniła moje życie w wielu aspektach [WIDEO]

Elizabeth Tabish o roli Marii Magdaleny: Zmieniła moje życie w wielu aspektach [WIDEO]
W roli Marii Magdaleny wcieliła się Elizabeth Tabish (Fot. Youtube/The Chosen)
PAP/dm

Rola Marii Magdaleny zmieniła moje życie w wielu aspektach; ona jest doskonałym przykładem tego, jak życie człowieka zostaje przemienione, kiedy otworzy się na Bożą miłość - powiedziała PAP Elizabeth Tabish, wcielająca się w rolę Marii Magdaleny w serialu „The Chosen”.

Od 2 lutego w kinach w całej Polsce można oglądać 4. sezon serialu „The Chosen” o życiu Jezusa Chrystusa i apostołów.

Wcielająca się w serialu w rolę Marii Magdaleny Elizabeth Tabish powiedziała PAP, że ten sezon będzie pełen wyzwań, z którymi będą się musieli zmierzyć wszyscy uczniowie Chrystusa.

- Perspektywa Marii Magdaleny jest unikatowa, z powodu jej mrocznych, pełnych bólu doświadczeń z przeszłości. Dzięki tym doświadczeniom Maria Magdalena ma w sobie niezwykłe pokłady cierpliwości i współczucia wobec trudnych sytuacji, z którymi musi się mierzyć i ludzi, których spotyka - wyjaśniła.

DEON.PL POLECA

Tabish zaznaczyła, że kiedy po raz pierwszy przeczytała scenariusz była zaskoczona, że postać, którą ma grać, to właśnie Maria Magdalena.

- Sposób, w jaki ta postać została w scenariuszu przedstawiona, bardzo mi się spodobał. Maria jest bardzo szczera, prawdziwa w swoim bólu, bardzo ludzka - oceniła.

Dodała, że rola Marii Magdaleny zmieniła jej życie w bardzo wielu aspektach.

- Maria jest doskonałym przykładem tego, jak życie człowieka może zostać przemienione, kiedy otworzy się on Bożą miłość i łaskę. W pewnym sensie to ona wytyczyła mi drogę do zrozumienia tej prawdy. Śledząc losy Marii, widząc, jak ona rozwija się i wzrasta, ja również wzrastam. To wyjątkowe, że mogę grać rolę, która tak głęboko do mnie przemawia i mnie przemienia - podkreśliła.

Zapytana z jakimi reakcjami widzów najczęściej się spotyka, Tabish stwierdziła, że w zdecydowanej większości są to reakcje pozytywne.

- Wielokrotnie spotykałam się z kobietami, które przeszły w życiu przez bardzo trudne doświadczenia, i one mówiły mi, że w jakimś sensie postrzegają Marię Magdalenę jako swoją przedstawicielkę. Historia Marii Magdaleny, to, jak zmieniło ją spotkanie z Jezusem, daje im nadzieję - podkreśliła.

- Natomiast zawsze będą osoby, które będą czymś urażone czy zgorszone, albo będą myślały, że nasza interpretacja tej historii nie do końca jest zgodna z tym, jak to było naprawdę. Ale my, w naszym zespole, przyznajemy otwarcie: jesteśmy tylko ludźmi i staramy się sprostać temu zadaniu najlepiej, jak tylko potrafimy - zastrzegła.

Tabish zaznaczyła, że zanim dostała rolę w „The Chosen”, na poważnie rozważała porzucenie aktorstwa.

- Pracowałam głównie w reklamach, łapałam różne prace dorywcze. Doszło do tego, że nie miałam pieniędzy na opłacenie czynszu i stwierdziłam, że czas wreszcie dorosnąć i znaleźć normalną, odpowiedzialną pracę. Powiedziałam mojemu agentowi, żeby odpuścił sobie szukanie dla mnie nowych ról. On jednak nie posłuchał i przesłał mi propozycję zagrania w „The Chosen” - wspominała.

Dodała, że kiedy przeczytała scenariusz było dla niej jasne, że przyjmie tę rolę.

Tabish zastrzegła, że od tego czasu niesamowitą przygodą jest dla niej nie tylko kreowanie postaci Marii Magdaleny, ale też uczestnictwo w tworzeniu od zera wielkiego, oddolnego ruchu, który tworzą odbiorcy i fani skupieni wokół serialu.

Serial „The Chosen” w reżyserii Dallasa Jenkinsa zaczął powstawać w 2017 r., a premiera pierwszego odcinka miała miejsce 26 czerwca 2019 roku. Obecnie w internecie za darmo można obejrzeć trzy sezony serialu pod adresem www.thechosen.pl. Pierwszy sezon jest także dostępny na platformie Netflix a sezony 1., 2. i 3. na platformie Amazon Prime Video.

Pierwsze trzy sezony zostały już przetłumaczone na 20 języków, w tym polski, a do końca 2024 r. wszystkie cztery sezony mają zostać przetłumaczone na 50 języków.

Jak dotąd serial przyciągnął około 200 milionów widzów na całym świecie i ma ponad 10 milionów fanów na platformach społecznościowych.

W produkcji postacią pierwszoplanową jest Jezus, jednak sporo miejsca zajmują wątki dotyczące Jego uczniów i innych osób z otoczenia. Serial pokazuje Jezusa widzianego oczami apostołów.

W rolach głównych występują: Jonathan Roumie (Jezus), Shahar Isaac (Szymon Piotr), Noah James (Andrzej), Elizabeth Tabish (Maria Magdalena), Paras Patel (Mateusz), George Harrison Xanthis (Jan), Vanessa Benavente (Maryja), Lara Silva (Eden), Alaa Safi (Szymon-Zelota), Joey Vahedi (Tomasz) i inni.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje iluzjami? Czy kierować się sumieniem, jeśli inni idą na kompromis? Dlaczego Bóg tak często milczy wobec naszego cierpienia? Ile w Jego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Elizabeth Tabish o roli Marii Magdaleny: Zmieniła moje życie w wielu aspektach [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.