Będzie promocja Krakowa w Hollywood

Będzie promocja Krakowa w Hollywood
Aktorka Alicja Bachleda - Curuś z "kluczem" do Krakowa po spotkaniu z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim w Krakowie (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
PAP / drr

Polska aktorka pracująca w Hollywood Alicja Bachleda-Curuś będzie wspierać swój rodzinny Kraków w pozyskiwaniu amerykańskich produkcji filmowych. W środę gwiazda otrzymała z rąk prezydenta Jacka Majchrowskiego klucz do bram miasta.

Jak mówił prezydent Krakowa, miasto od dłuższego czasu stara się promować poprzez udostępnianie swoich plenerów do produkcji filmowych. Kręcone były tu polskie filmy i seriale a ostatnio stało się planem filmowym dla hinduskiego filmu akcji "Banita" ("Mujjahir").

- Kręcone były już tutaj rożne filmy, weszliśmy do Bollywood, teraz czas na Hollywood. Stąd prośba do pani Alicji Bachledy-Curuś o to, aby była taką forpocztą Krakowa w Hollywood - mówił Majchrowski.

Aktorka dziękując za wyróżnienie powiedziała, że jest to dla niej bardzo ważna sprawa. - Kocham to miasto szczerze i bardzo się cieszę, że takie wyróżnienie mnie spotkało - podkreśliła.

DEON.PL POLECA

Podczas briefingu prasowego padały pytania, czy spotkanie z Alicją Bachledą-Curuś nie jest częścią kampanii wyborczej Majchrowskiego, który ubiega się o ponowny wybór na prezydenta. Oboje stanowczo zaprzeczyli.

Jak tłumaczył Majchrowski środa to był jedyny termin, w którym aktorka mogła być w Krakowie. - Absolutnie bardzo proszę o nie traktowanie tego w kategoriach wyborczych - zaznaczył prezydent.

Z kolei Alicja Bachleda-Curuś mówiła, że sama w wyborach nie weźmie udziału, bo w niedzielę będzie już poza Krakowem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Będzie promocja Krakowa w Hollywood
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.