"Bitwa Warszawska" na festiwalu "Mołodist"

"Bitwa Warszawska" na festiwalu "Mołodist"
(źr. fot. "1920 Bitwa Warszawska" / Materiały prasowe)
PAP / ad

Film Jerzego Hoffmana "1920 Bitwa Warszawska" otworzył w sobotę wieczorem 41. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist" (Młodość) w Kijowie.

Podczas tygodniowego festiwalu ukraińska publiczność będzie miała także okazję zapoznać się m.in. z twórczością polskiej szkoły animacji oraz polskim kinem dokumentalnym.

Obraz Hoffmana, pierwsza polska produkcja 3D, zaprezentowany jako pierwszy film przeglądu, spotkał się w Kijowie z entuzjastycznym przyjęciem.

"Cudowny film, fantastyczny. Tak właśnie rodzi się jeden, niepodzielny naród. Takich filmów potrzebuje dziś Ukraina" - powiedział po pokazie były ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko, który jest honorowym przewodniczącym festiwalu.

Sam Hoffman, znany ukraińskiej publiczności m.in. jako reżyser "Ogniem i Mieczem" przed pokazem wyrażał nadzieję, że jego film zostanie odebrany pozytywnie. "Mam nadzieję, że film będzie przyjęty tak jak w Anglii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach poza Polską" - powiedział w rozmowie z PAP.

Reżyser poinformował jednocześnie, że negocjuje z ukraińskimi stacjami telewizyjnymi emisję swego filmu dokumentalnego, poświęconego historii Ukrainy. "Obecnie prowadzę rozmowy na temat wejścia na ekrany telewizorów mojej historii Ukrainy, 4-godzinnego filmu Ukraina. Powstanie Narodu" - mówił Hoffman.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Bitwa Warszawska" na festiwalu "Mołodist"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.