Film na weekend: "127 godzin". Niezwykła historia, która wydarzyła się naprawdę

Film na weekend: "127 godzin". Niezwykła historia, która wydarzyła się naprawdę
Fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora
Weronika Jacak / youtube.com

"Nigdy się nie poddawaj!". To nie kolejne hasło motywacyjne, ale przesłanie ekranizacji książki Aarona Ralstona, mężczyzny, który uwięziony w Kanionie Blue John, stoczył dramatyczną walkę z samym sobą o przetrwanie. Na podstawie jego historii nakręcono doskonały film pt. "127 godzin".

Tytuł: 127 godzin / 127 Hours
Reżyseria: Danny Boyle
Scenariusz: Danny Boyle, Simon Beaufoy
Muzyka: A. R. Rahman
Gatunek:  Dramat
Produkcja: Wielka Brytania, USA
Rok produkcji: 2010
Główne role: James Franco, Kate Mara, Amber Tamblyn

Film twórców "Slumdog. Milioner z ulicy" oparty na motywach autentycznej historii pokazuje, że granice ludzkiej determinacji i wytrzymałości są nieobliczalne, a bergsonowski élan vital (fr. pęd życia) jest na tyle silny, by nie tylko prowadzić do duchowego rozwoju człowieka, ale pozwolić mu przetrwać w najbardziej kryzysowych sytuacjach, które wydają się być pozbawione jakiejkolwiek nadziei na zmianę. Kino jednego aktora, Jamesa Franco, który udźwignął ciężar odpowiedzialności i wypadł niezwykle wiarygodnie w roli zapalonego wspinacza górskiego, uwięzionego w Kanionie przez pasję, która stała się dla niego śmiertelną pułapką.

DEON.PL POLECA

"127 godzin" to czas rachunku sumienia, który pod wpływem reminiscencji pamięci przeradza się w dramatyczne pragnienie życia. Kino rozrywkowe z doskonale skomponowaną ścieżką dźwiękową, które nie próbuje sprzedać widzom sentymentalnych morałów ale pokazuje prawdziwą, często brutalną stronę życia.

Ze względu na brutalne sceny odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTVNetflix lub Disney+.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Daniel Wojda SJ

Odkryj w sobie duchowy potencjał

Przed użyciem tej książki prosimy o dokładne zaznajomienie się z instrukcją, nawet jeżeli używasz podobnego produktu. Instrukcję należy zachować do ewentualnego zastosowania w przyszłości.

Pogłębiarka: najbardziej zaawansowane narzędzie służące dobrej...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "127 godzin". Niezwykła historia, która wydarzyła się naprawdę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.