Film na weekend: "Piękny umysł"

Film na weekend: "Piękny umysł"
(fot. Materiały prasowe / fragment plakatu)
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Historia zainspirowana biografią amerykańskiego naukowca Johna Forbesa Nasaha. Gdy matematyczny geniusz staje u progu kariery, lekarze diagnozują o niego schizofrenię. Naukowiec będzie musiał stawić czoła przeciwnościom, które niejeden znakomity umysł doprowadziły do załamania.

Tytuł: Piękny umysł / A Beautiful Mind
Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Akiva Goldsman
Muzyka: James Horner
Gatunek:  Melodramat, Biograficzny
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2001
Główne role: Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly, Paul Bettany

"Piękny umysł" to przejmująca historia życia geniusza matematycznego, zainspirowana biografią amerykańskiego naukowca - Johna Forbesa Nasha, Jr. Przystojny i znany ze swojego ekscentrycznego zachowania Nash dość wcześnie dokonał zadziwiającego odkrycia naukowego, stając tym samym u progu międzynarodowej kariery. Jego fantastyczne pasmo sukcesów i nagłe wyniesienie na wyżyny intelektualne zostały poważnie podkopane w momencie zdiagnozowania u Nasha symptomów schizofrenii.

DEON.PL POLECA

Stawiając czoła przeciwnościom, które niejeden znakomity umysł doprowadziły do załamania, Nash z pomocą swojej oddanej żony Alicji próbuje zwalczyć chorobę. Po wielu latach zmagań, jego siła i wytrwałość zatriumfowały. W 1994 roku Nash uhonorowany został Nagrodą Nobla. (Opis dystrybutora)

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO MAXAppleTVNetflix lub Disney+.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Pilarz

Najdokładniejszy i najbardziej kompletny polski przewodnik po Camino Portugués

Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia najchętniej wybieranej przez Polaków drogi do Santiago de Compostela, uwzględniając różne warianty trasy.

Dodatkowo po raz pierwszy w...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Piękny umysł"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.