Film na weekend: "Dwunastu gniewnych ludzi"

Film na weekend: "Dwunastu gniewnych ludzi"
(fot. Materiały prasowe)
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Dwunastu przysięgłych ma wydać wyrok w sprawie chłopca oskarżonego o morderstwo. Podczas gdy jedenastu nie ma wątpliwości co do jego winy, dwunasty przysięgły stara się dowieść jego niewinności. Czy mu się uda?

Tytuł: Dwunastu gniewnych ludzi / 12 Angry Men
Reżyseria: Sidney Lumet
Scenariusz: Reginald Rose
Muzyka: Kenyon Hopkins
Gatunek: Dramat
Produkcja: Stany Zjednoczone
Rok produkcji: 1957
Główne role: Henry Fonda, Lee J. Cobb, Ed Begley

Henry Fonda, Lee J. Cobb, Ed Begley i Jack Klugman przewodzą doborowej obsadzie, wcielając się w "doskonale wykreowane" ("The Hollywood Reporter") postaci przysięgłych. Gwiazdorska obsada, cztery nominacje do Oscara - w tym za Najlepszy Film oraz nietuzinkowa fabuła sprawiają, że ten "mocny, fascynujący i trzymający w napięciu film" ("Los Angeles Examiner") jest obowiązkową pozycją dla każdego miłośnika ambitnego kina. Jedenastu przysięgłych jest przekonanych, że oskarżony o zamordowanie ojca chłopak jest winny; dwunasty natomiast nie ma wątpliwości co do jego niewinności. Czy wbrew przytłaczającym z pozoru dowodom uda mu się przekonać pozostałych? Zobacz "jeden z najlepszych filmów wszech czasów" ("The Hollywood Reporter"). (Opis dystrybutora)

***

DEON.PL POLECA

Na >>>tych stronach<<< można legalnie i za darmo oglądać filmy. Jeśli nie znajdziesz tam naszej propozycji, skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google Play, iTunes lub Netflix. Nie popieramy piractwa!

Film na weekend:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Dwunastu gniewnych ludzi"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.