Film na weekend: "Jak Bóg da"

Film na weekend: "Jak Bóg da"
(fot. youtube.com)
Mat. dystrybutora / Ks. Grzegorz Ogorzałek / youtube.com / pk

Syn znanego lekarza postanawia pójść do seminarium. Gdy mówi o swoim pomyśle ojcu-ateiście, ten obmyśla iście szatański plan. Wspaniała komedia o relacjach, ojcostwie i powołaniu.

Tytuł: Jak Bóg da / Se Dio Vuole
Reżyseria: Edoardo Maria Falcone
Scenariusz: Edoardo Maria Falcone, Marco Martani
Muzyka: Carlo Virzì
Gatunek: Komedia
Produkcja: Włochy
Rok produkcji: 2014
Główne role: Marco Giallini, Alessandro Gassman, Laura Morante

O tym, dlaczego warto obejrzeć "Jak Bóg da" opowiada ks. Grzegorz Ogorzałek, autor filmowego vloga "W koloratce":

Przeczytaj opis dystrybutora: Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień "coming outu" i Andrea wyznaje: "Postanowiłem zostać... księdzem".

Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

Ks. Grzegorz Ogorzałek - ojciec duchowny w Metropolitalnym Semianrium Duchownym w Lublinie. Prowadzi filmowy vlog "W koloratce".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Jak Bóg da"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.