Film na weekend: "Jak zostać królem"

Film na weekend: "Jak zostać królem"
(fot. Materiały prasowe)
Mat. prasowe / youtube.com / pk

Książę Albert ma poważne kłopoty z wysławianiem się. W czasach publicznych wystąpień i radiofonii, jego problemy uniemożliwiają kontakt z poddanymi. Ostatnią nadzieją przyszłego króla są niekonwencjonalne metody pewnego, budzącego podejrzenia specjalisty.

Tytuł: Jak zostać królem / The King's Speech
Reżyseria: Tom Hooper
Scenariusz: David Seidler
Muzyka: Alexandre Desplat
Gatunek: Dramat historyczny
Produkcja: Wielka Brytania
Rok produkcji: 2010
Główne role: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter

Opis dystrybutora: Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego... problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.

"Jak zostać królem" to inspirująca opowieść o relacji między królem Anglii, a pochodzącym z australijskiej prowincji niedoszłym aktorem, który zarabia na życie pomagając osobom z wadami wymowy. To historia, która nie tylko wydarzyła się naprawdę; to dowód na to, że wzajemny szacunek i zaufanie może pokonać dystans, jaki dzieli nawet... króla i jego poddanych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Jak zostać królem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.