Film na weekend: "Pan i władca: Na krańcu świata"

Film na weekend: "Pan i władca: Na krańcu świata"
Fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora

Komandor brytyjskiej marynarki wojennej Jack Aubrey ściga tajemniczy okręt korsarski płynący na Ocean Spokojny. Poruszający film i jedna z najlepszych ról Russella Crowe’a. Prawdziwa uczta dla oczu i uszu.

"Pan i władca: Na krańcu świata" to jeden z niewielu filmów, które w widowiskowy ale nie przytłaczający sposób ukazują czasy wielki żaglowców, które samotnie przemierzały oceany. Każda scena w tym filmie to prawdziwy majstersztyk. W połączeniu z genialną muzyką Christophera Gordona obraz Petera Weira tworzy jedyne w swoim rodzaju kino przygodowe.

Tytuł: Pan i władca: Na krańcu świata / Master and Commander: The Far Side of the World
Reżyseria: Peter Weir
Scenariusz: Peter Weir, John Collee
Gatunek: Przygodowy, Dramat historyczny
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2003
Główne role: Russell Crowe, Alex Palmer, Bryan Dick, Max Pirkis, Billy Boyd, Mark Lewis Jones, Paul Bettany

Opis dystrybutora: "Lucky" Jack Aubrey (Russell Crowe) jest walecznym komandorem marynarki królewskiej. Jego fregata zostaje znienacka zaatakowana przez przeważające siły wroga. Mimo iż w czasie potyczki jednostka zostaje poważnie uszkodzona, a wielu członków załogi odnosi rany, komandor Jack Aubrey decyduje się na morderczy pościg przez dwa oceany, starając się za wszelką cenę przechwycić wrogi okręt. Gra toczy się o niezwykle wysoką stawkę. Jeśli komandorowi uda mu się pokonać nieprzyjacielską jednostkę, zdobędzie rozgłos i sławę, jeśli nie - pogrąży siebie i swoją załogę.  Widowiskowy, zrealizowany z niesłychanym rozmachem, epicki film przygodowy. Jest to opowieść o odwadze, honorze i twardym morskim życiu, rozgrywająca się w czasach wojen napoleońskich.

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

 

Redaktor DEON.pl, dziennikarz, bloger, podróżnik i obserwator świata. Interesuje się turystyką kolejową i przyrodniczą. Lubi chodzić po górach i nurkować. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Pan i władca: Na krańcu świata"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.