Film na weekend: "Rozłączeni"

Film na weekend: "Rozłączeni"
(fot. fragment plakatu)
W koloratce / mat. dystrybutora / youtube.com / pk

Świat zdominowany przez internet i ludzie szukający akceptacji. Ten film pokaże ci, jak ważna jest troska o ludzkie relacje i jak wrażliwy jest człowiek.

Tytuł: Rozłączeni / Disconnect
Reżyseria: Henry Alex Rubin
Scenariusz: Andrew Stern
Muzyka: Max Richter
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA, Niemcy
Rok produkcji: 2012
Główne role: Jason Bateman, Hope Davis, Frank Grillo, Michael Nyqvist

O tym, dlaczego warto obejrzeć film "Rozłączeni", opowiada ks. Grzegorz Ogorzałek, autor filmowego vloga "W koloratce":

DEON.PL POLECA


Opis dystrybutora: "Disconnect" to kilka przeplatających się historii o zwykłych ludziach, którzy poszukują prawdziwych, trwałych więzi międzyludzkich w świecie zdominowanym przez technikę i internet. Film próbuje zgłębić konsekwencje przedkładania życia "w świecie wirtualnym" nad realne życie "tu i teraz". Małżeństwo, Derek (Alexander Skarsgård) i Cindy (Paula Patton), przechodzące głęboki kryzys, musi nieoczekiwanie zmierzyć się z problemem przywłaszczenia ich tożsamości przez hackera, który również kradnie pieniądze z ich konta bankowego. Próba odnalezienia winnego łączy ponownie małżonków i staje się szansą na "nowy początek". Para nastolatków zabawia się z nielubianym kolegą z klasy (Colin Ford) tworząc na Facebooku fałszywy profil "zadurzonej" w nim dziewczyny. Gdy chłopiec otwarcie odwzajemnia "jej" zainteresowanie, "koledzy" ujawniają swoją mistyfikację. Publicznie upokorzenie doprowadza Bena do "aktu rozpaczy", który pogrąża jego matkę (Hope Davis) w cierpieniu, a ojca (Jason Bateman) doprowadza do niepohamowanego gniewu. Reporterka telewizyjna (Andrea Riseborough), próbując przyciągnąć uwagę widzów, postanawia nakręcić szokujący reportaż o chłopaku (Max Thieriot), który zajmuje się sprzedażą "seksu" online. Wyemitowana w telewizji historia powoduje sporo szumu w mediach, ale niesie też negatywne konsekwencje dla nich obojga.

***

Zdecydowanie odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi!

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Szczęsny SJ

Opanuj chrześcijańską sztukę mądrego życia

Walka z czasem, z przeciwnościami, z presją otoczenia, wreszcie zmaganie z samym sobą – wewnętrzna walka duchowa. Czy jedyną strategią na życie w pełni jest kontratak i odpieranie ciosów?

Maciej...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Rozłączeni"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.