Film na weekend: "Stań przy mnie"

Film na weekend: "Stań przy mnie"
fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora
3 miesiące temu
Materiały dystrybutora / YouTube / pk

Filmowa opowieść o dorastaniu, przyjaźni oraz poszukiwaniu własnej tożsamości.

Tytuł: Stań przy mnie / Stand by Me
Reżyseria: Rob Reiner
Scenariusz: Raynold Gideon, Bruce A. Evans
Muzyka: Jack Nitzsche
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Rok produkcji: 1986
Główne role: Wil Wheaton, River Phoenix, Corey Feldman, Jerry O'Connell

Czterech przyjaciół z małego miasteczka w Oregonie wyrusza w podróż do miejsca, w którym rzekomo znajduje się ciało martwego kolegi. Chociaż cel wyprawy nie jest chwalebny - znalezienie ciała ma ich uczynić sławnymi - wędrówka czterech chłopców staje się czymś więcej, niż zwykłą podróżą.

"Stań przy mnie" to opowieść o dorastaniu, przyjaźni oraz poszukiwaniu własnej tożsamości. Bohaterowie od samego początku przeżywają przygody - uciekają przed pociągiem, walczą z pijawkami… Czasem zachowują się w sposób, w jaki nie powinni zachowywać się chłopcy w ich wieku; ich postawa zawsze jest jednak związana z jakimś brakiem, trudną sytuacją w domu lub przeżytą traumą.

To również klasyka kina, nakręcona na podstawie opowiadania Stephena Kinga "Ciało". Autor, choć znany jest raczej z horrorów i thrillerów, w "Ciele" ograniczył się do przedstawienia trudnej rzeczywistości prowincjonalnego miasteczka w Stanach Zjednoczonych i stworzenia psychologicznych portretów chłopców, wychowywanych w trudnej i surowej codzienności.

Chociaż do filmu "Stań przy mnie" warto podejść z dystansem, na pewno będzie on doskonałą (i lekką) propozycją na weekend.

Odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Stań przy mnie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.