Herzog na festiwalu Planete Doc Review

Herzog na festiwalu Planete Doc Review
Niemiecki reżyser filmowy Werner Herzog (fot. flickr.com)
wab

Coraz ciekawiej zapowiada się tegoroczna 7. edycja festiwalu Planete Doc Review. Gościem imprezy będzie m.in. wybitny niemiecki reżyser Werner Herzog.

To trzecia co do popularności w Europie impreza filmowa poświęcona filmowi dokumentalnemu. W zeszłym roku odwiedziło ją 25 000 widzów.

Tegoroczna 7. edycja festiwalu zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. O NAGRODĘ MILLENNIUM i 8000 euro zawalczą starannie wyselekcjonowane najlepsze pełnometrażowe filmy dokumentalne wyprodukowane w ostatnim roku na świecie: m. in. film Erika Gandiniego "Videocracy" (premiera na MFF w Wenecji, nagroda na MFF Toronto i MFF Sheffield), "Red Chapel" w reż. Madsa Bruggera (World Cinema Award Sundance 2010), "Last Train Home" w reż. Lixin Fana (Grand Prix IDFA Amsterdam 2009), "The Cove" w reż. Louie Psihoyos (nominowany do Oscara w kategorii: najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, obok dwóch innych nominowanych filmów, które swoje polskie premiery miały na zeszłorocznym PLANETE DOC REVIEW: duński "Burma VJ" oraz polski "Królik po berlińsku"), oraz wiele innych uznanych na świecie filmów. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się konkurs dla filmów animowanych.

W tym roku festiwal odwiedzi wielu wybitnych twórców filmowych z całego świata. Specjalne warsztaty dla filmowców poprowadzą takie gwiazdy światowego kina jak Werner Herzog, Alan Berliner (jeden z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów filmów dokumentalnych) i nagrodzony Oscarem Martin Strange, a także Nicolas Philibert (uhonorowany w 2002 roku Europejską Nagrodą Filmową za film "Być i mieć", którego nowy film "Nénette" okazał się rewelacją na tegorocznym Berlinale).

Festiwal odbędzie się w dniach 7-16 maja 2010. Dzięki współpracy z kinami studyjnymi, festiwal odbędzie się w 15 miastach równocześnie. To umożliwi tysiącom widzów w całym kraju wybierać najlepszy film festiwalu i współuczestniczyć w tym święcie filmu dokumentalnego w Polsce.

Na program filmowy festiwalu złoży się około sto filmów przedstawianych w następujących sekcjach: Nauki polityczne, Fetysze i kultura, Historie intymne, Future shock, Bohaterzy są wśród nas, Magia kina, Klimat na zmiany.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Herzog na festiwalu Planete Doc Review
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.