IV Festiwal Filmowy "Wyścig Jaszczurów"

IV Festiwal Filmowy "Wyścig Jaszczurów"
(fot. Judy ** / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)
PAP / mh

Festiwal Filmowy "Wyścig Jaszczurów" przeznaczony dla niezależnych twórców, którzy ukończyli 50. rok życia odbędzie się 17 i 18 października w Poznaniu. Będzie to czwarta edycja tego wydarzenia.

Jak powiedział w czwartek PAP dyrektor festiwalu Jerzy Jernas, jest to jedyna w Polsce impreza filmowa adresowana do osób posiadających poważne doświadczenie życiowe. W jego opinii twórcy tacy, ze względu na swój wiek, są nierzadko dyskryminowani przez organizatorów innych konkursów.

"Podczas dwóch dni festiwalu, w poznańskim kinie Muza zostaną zaprezentowane niezależne filmy autorstwa osób starszych. Do udziału w konkursie do 1 października mogą zgłaszać się autorzy filmów, które nie są realizacjami komercyjnymi" - powiedział Jernas.

Filmy konkursowe zostaną ocenione przez publiczność, która przyzna nagrodę "Złotego Jaszczura". Swoją nagrodę przyzna też jury studenckie.

W trakcie ubiegłorocznej edycji festiwalu wyświetlonych zostało 16 filmów dokumentalnych, fabularnych i eksperymentalnych. Główną nagrodę zdobył film "Sen o czerwonym dywanie" Janusza Kłosińskiego.

Honorowy patronat nad festiwalem objęła rzecznik praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz. Organizatorem imprezy jest Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK .

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

IV Festiwal Filmowy "Wyścig Jaszczurów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.