"Jan Paweł II. Szukalem Was..." na DVD

"Jan Paweł II. Szukalem Was..." na DVD
drr / mat. prasowe

3 października 2011 swoją premierę na DVD będzie miała jedna z największych produkcji w historii polskiego dokumentu - film "Jan Paweł II. Szukałem Was…", który w kinach obejrzało prawie 380 000 widzów. Pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II, trafił do polskich kin 11 marca 2011. Film jest próbą scalenia kluczowych chwil pontyfikatu Wielkiego Papieża.

Jan Paweł II. Szukałem Was... to pełnometrażowy film dokumentalny, zrealizowany w technice HD, o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii Kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach - niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.

- "Jan Paweł II Szukałem Was" to niezwykłe dokonanie w historii polskiego filmu, dokumentujące nie tylko dzieło i życie Papieża-Polaka, ale także epokę. Jesteśmy dumni, że wprowadzenie filmu DVD przypada w udziale Galapagos. To wielkie przedsięwzięcie Producenta i zaszczyt dla nas - mówi Andrzej Łudziński, Prezes oraz Dyrektor Generalny Galapagos Films, które jest wyłącznym wydawcą i dystrybutorem filmu "Jan Paweł I. Szukałem Was…" na płytach DVD, na terenie Polski.

Film był realizowany przez cztery lata w 13 krajach na czterech kontynentach, za reżyserię odpowiadał Jarosław Szmidt. Znalazły się w nim unikalne archiwalne materiały z Janem Pawłem II oraz ekskluzywne, nagrane specjalnie na potrzeby filmu, wypowiedzi największych autorytetów współczesnego świata m.in.: Laureata Pokojowej Nagrody Nobla Lecha Wałęsy, osobistego sekretarza Ojca Świętego Kard. Stanisława Dziwisza, światowej sławy tenora Plácido Domingo, byłego prezydenta Włoch Francesco Cossiga, byłego rzecznika prasowego Watykanu - Joaquina Navarro-Vallsa. Na temat Ojca Świętego głos zabrali również najważniejsi przedstawiciele światowych religii m.in. duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV, Naczelny Rabin Izraela w latach 1993-2003 Yisrael Meir Lau, patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I.

Filmową opowieść jako narrator prowadzi Krzysztof Ziemiec, znany dziennikarz telewizyjny, wielokrotnie relacjonujący w przeszłości papieskie pielgrzymki, który przekazał Polakom pierwsze wiadomości o śmierci Jana Pawła II. Wraz z narratorem podążamy śladami papieskich pielgrzymek, ukazując piękno krajobrazów, ludzi i nadzieję, jaką pokładał w całym świecie i jego mieszkańcach Papież z Polski. Zdjęcia przepięknych pejzaży oraz wspaniałych zabytków architektury zrealizowano m.in. w Polsce, we Włoszech, Watykanie, Ziemi Świętej, Meksyku, Boliwii, Zambii, Botswanie czy na Malcie. Przekaz wizualny wzbogaca wyjątkowa muzyka napisana specjalnie na potrzeby filmu przez wybitnego kompozytora Michała Lorenca.

Uroczysty pokaz film z udziałem Ojca Świętego Benedykta XVI odbył się 9 kwietnia 2011 w Watykanie w Pałacu Apostolskim. W pokazie uczestniczyło wielu kardynałów i członków Rzymskiej Kurii oraz liczni goście, wśród których byli także realizatorzy filmu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Jan Paweł II. Szukalem Was..." na DVD
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.