Powstaje film o Czerwonym Kapturku w adaptacji dzieci chorych na nowotwory

Powstaje film o Czerwonym Kapturku w adaptacji dzieci chorych na nowotwory
(fot. shutterstock.com)
PAP / pk

Podopieczni Fundacji "Krwinka" - dzieci cierpiące na choroby nowotworowe - nakręcą własną interpretację historii o Czerwonym Kapturku. W realizacji filmu pomoże im dr Małgorzata Jakubowska z Katedry Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego.

Poinformowała o tym w poniedziałek Karolina Albińska z "Krwinki". Zwróciła uwagę, że to drugi film nakręcony przez podopiecznych fundacji. W ub. roku powstał western "Bolek, Lolek i Tola na Dzikim Zachodzie, jako obrońcy prawa".

Według niej ubiegłoroczny sukces sprawił, że kolejni pacjenci "zamienili szpitalną rzeczywistość na plan filmowy". Dzieci przechodzące intensywną fazę terapii nowotworowej oraz ich rodzice wyjechali w poniedziałek na dwa tygodnie do Jedlicz niedaleko Łodzi. Tam, w trakcie trwania turnusu rehabilitacyjno-wypoczynkowego, będą rejestrować na taśmie filmowej swoją interpretację historii o Czerwonym Kapturku. Pomagać ma im w tym dr Małgorzata Jakubowska z Uniwersytetu Łódzkiego.

Prezes "Krwinki" Elżbieta Budny przypomina, że od lat fundacja organizuje turnusy dla małych pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe, którzy przechodzą intensywne leczenie onkologiczne.

- Obserwując jak wiele radości sprawiła im praca na planie filmowym w ubiegłym roku, podczas tegorocznych wakacji postanowiliśmy zaprosić drugą grupę podopiecznych do przeistoczenia się w prawdziwą ekipę filmową. Tym bardziej, że współpracujący z nami lekarze zgodnie potwierdzają, że dzięki tej formie wypoczynku i rehabilitacji mali pacjenci nabierają dużo sił do dalszej walki o powrót do zdrowia - mówi.

Budny jest przekonana, że "pod okiem profesjonalistów" dzieci z łatwością wcielą się w aktorów, reżyserów, scenarzystów, stylistów oraz scenografów.

Podopieczni "Krwinki" będą brać udział w całym procesie produkcyjnym. Wniosą swój autorski wkład do scenariusza, stworzą dekoracje i kostiumy, staną za kamerą, a także odśpiewają piosenki stanowiące ścieżkę dźwiękową do filmowej opowieści.

Równie wiele atrakcji czekać będzie na chore onkologicznie dzieci w trakcie drugiego tygodnia pobytu w Jedliczach. Odwiedzić ich mają artyści teatralni i iluzjoniści. W programie turnusu przewidziano także wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie oraz pokaz "przenośnego planetarium". Nieodłączną częścią letniego wypoczynku będzie rehabilitacja ruchowa, hipoterapia, dogoterapia, a także zajęcia z psychologiem i pedagogiem, gry i zabawy z animatorem czasu wolnego oraz warsztaty plastyczne.

Fundacja "Krwinka" powstała w 1996 r. w Łodzi z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Posiada status organizacji pożytku publicznego. Działa na terenie całego kraju.

Celem fundacji jest niesienie pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone. "Krwinka" znana jest m.in. z ogólnopolskiego programu "Dawca Szpiku" i akcji szczepień przeciwko wirusowi HPV.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Powstaje film o Czerwonym Kapturku w adaptacji dzieci chorych na nowotwory
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.