Startują VI Dni Kina Polskiego na Ukrainie

Startują VI Dni Kina Polskiego na Ukrainie
Startują VI Dni Kina Polskiego na Ukrainie (fot. materiały prasowe/ Wenecja - film Jakuba Kolskiego będzie uczestniczył w pokazach na Ukrainie)
PAP / ad

Na Ukrainie wystartowały w piątek Dni Kina Polskiego. Przedsięwzięcie to odbywa się już po raz szósty, a filmy wyświetlane są jednocześnie w kinach siedmiu miast - poinformował PAP Jarosław Godun, dyrektor Instytutu Polskiego w Kijowie, który organizuje imprezę.

"Dni Kina Polskiego pozwalają widzom na Ukrainie obejrzeć najlepsze filmy, wyprodukowane w Polsce w ostatnich latach. Ten doroczny festiwal zbiera zazwyczaj pełne sale widzów. Świadczy to o żywym zainteresowaniu ukraińskiej publiczności polskim kinem" - powiedział Godun.

W tym roku pokazy filmowe Dni Kina Polskiego odbywają się w Kijowie, Lwowie, Winnicy, Żytomierzu, Dniepropietrowsku, Doniecku, oraz w Sewastopolu na Krymie.

W ramach Dni ukraińscy widzowie obejrzą: "Różyczkę" Jana Kidawy-Błońskiego, "Samotność w sieci" Witolda Adamka, "Wenecję" Jana Jakuba Kolskiego, "Cześć Tereska" Roberta Glińskiego, "Chrzest" Marcina Wrony, "Made in Poland" Przemysława Wojcieszka, oraz "Tulipany" Jacka Borcucha.

Gościem honorowym tegorocznego festiwalu jest Agnieszka Odorowicz, dyrektorka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Startują VI Dni Kina Polskiego na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.