Tradycyjne bajki dla dzieci na cenzurowanym

Tradycyjne bajki dla dzieci na cenzurowanym
"Miś Paddington"
KAI / psd

"Politycznie poprawnym absurdem" nazwała Marina Yannakoudakis, eurodeputowana z brytyjskiej Partii Konserwatywnej, projekt raportu Komitetu ds. Praw Kobiet i Równości Płci w Parlamencie Europejskim, wzywający do zakazania książek dla dzieci, w których przedstawiana jest tradycyjna rodzina. Dziennik "Daily Mail" zauważa, że gdyby rekomendacje weszły w życie, większość brytyjskiej literatury dziecięcej - włączając takie klasyczne pozycje jak "Miś Paddington" czy "Piotruś Pan" - byłaby zakazana.

Dokument zaproponowany przez jednego z radykalnie lewicowych eurodeputowanych z Holandii, poświęcony walce z stereotypami nt. płci, mówi m.in. o tym, że materiały związane z realizacją programów szkolnych nie powinny więcej przedstawiać mężczyzn i kobiet w ich tradycyjnych rolach - ojców i matek, gdyż zachęca to do większej dyskryminacji płciowej "w różnych obszarach społeczeństwach i wszystkich grupach wiekowych".

Yannakoudakis, która jest członkinią Komitetu, zauważa, że kolejny raz ciało to marnuje czas Parlamentu i pieniądze podatników, gdyż owocem jego pracy jest "lewicowy, politycznie poprawny absurd". Jej zdaniem, "książki dziecięce lub programy telewizyjne, przedstawiające mężczyznę jako żywiciela rodziny a kobietę jako gospodynię domową, nie wyrządzają dzieciom żadnej krzywdy, i nie jest sprawą Unii Europejskiej, by sugerować, że jest inaczej". Wyraziła też przekonanie, że na forum Parlamentu projekt zostanie odrzucony.

Joseph Salerno z kwartalnika naukowego "Quarterly Journal of Austrian Economics" stwierdził, że propozycje zawarte w projekcie raportu to przykład lewicowego totalitaryzmu. "Ci ludzie nie tylko ogłaszają, że zamierzają atakować rodzinę, ale usiłują zakazać jakiejkolwiek wzmianki o niej. To przypomina próbę zniesienia grawitacji ziemskiej za pomocą uchwały parlamentarnej" - podkreślił. Zaznaczył, że tego typu propozycje, choć nie mają raczej szans na stanie się obowiązującym prawem, dobitnie ukazują ciemnotę w centrum eksperymentu unijnego, która tłumi ludzką przyzwoitość tak jak czarna dziura podobno wysysa z galaktyki ciepło".

Niedawno przewodniczący Komitetu ds. Praw Kobiet i Równości Płci, Mikael Gustafsson ze Szwecji wraz z irlandzkim eurodeputowanym Paulem Murphy’em wystosowali list do premiera Irlandii popisany przez 53 europarlamentarzystów z żądaniem legalizacji aborcji w tym kraju.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tradycyjne bajki dla dzieci na cenzurowanym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.