Dominikanin o filmie Netflixa: "to najprawdziwsze rekolekcje z Papieżem"

Dominikanin o filmie Netflixa: "to najprawdziwsze rekolekcje z Papieżem"
(fot. youtube.com / Focus Features)
3 miesiące temu
facebook.com / df

"Jeszcze mam mokre oczy, choć już dobrych kilkanaście minut minęło od końca filmu."

Film "Papież Franciszek i jego przesłanie" to dokument Wima Wendersa - autora m. in. „Paryż, Teksas” (1984), „Tak daleko, tak blisko!” (1993) oraz głośnego "Buena Vista Social Club" (1999). Film powstał w 2018, ale od tygodnia jest dostępny w serwisie Netflix.

To niezwykły, poetycki zapis pontyfikatu papieża Franciszka - jak sugeruje reżyser, następcy świętego z Asyżu - i nakreślenie panoramy społecznych tematów, które podejmuje: ekologii, biedy, uchodźców czy handlu bronią. Reżyserowi udało się zdobyć wyjątkowe materiały: dotarł z kamerą do mocnej katechezy dla kurii rzymskiej, był w brazylijskich fawelach czy afrykańskim szpitalu, ale też do przemówienia w amerykańskim Kongresie.

Piosenkę do filmu napisała Patti Smith:

Co napisał o filmie duszpasterz gdańskiego DA Górka?

"Nie wiem jak wy, ale ja chyba coraz szybciej się wzruszam.
Jeszcze mam mokre oczy, choć już dobrych kilkanaście minut minęło od końca filmu...


Ostatnio Papież Franciszek, na pustym Placu Św. Piotra, w strugach deszczu, przy bijących dzwonach Bazyliki i dźwięku przejeżdżającej włoskiej karetki, błogosławiąc Najświętszym Sakramentem, Miastu i Światu zrobił niezwykłe rekolekcje wielkopostne.

Chcecie drugą część? Zapraszam do posłuchania Franciszka, z którym możecie się spotkać, oglądając na Netflixie Papież Franciszek i jego przesłanie. Koniecznie!

Dla mnie ten film to najprawdziwsze rekolekcje z Papieżem. Polecam z całego serca.


PS Górka moja kochana - dla Was ten film jest obowiązkowy ????"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska
22,46 zł
37,43 zł

Kobiecość – siła, która zmienia świat

Kobieta w wielkim mieście to cykl osobistych i wzruszających wywiadów ze znanymi kobietami, które miały odwagę zawalczyć o swoje marzenia. To opowieść o sile miłości, trudnych relacjach, pasji zawodowej...

Skomentuj artykuł

Dominikanin o filmie Netflixa: "to najprawdziwsze rekolekcje z Papieżem"
Komentarze (3)
KR
~Kazimierz Robertowski
30 kwietnia 2020, 09:46
Wszyscy się wzruszają papieżem Franciszkiem, tak jak się wzruszali Janem Paweł II kompletnie nie biorąc sobie do serca jego słów. Niestety, gdy trzeba zrealizować stawiane przezeń wymagania - to większość katolików mówi NIE. Papież jest traktowany jak maskotka.
KS
Konrad Schneider
1 maja 2020, 08:13
Ale przyznaje, ze ten film jest dobrze zrobiony. Ja tez sie poplakalem. Choc z perspektywy widze, ze rezyser ominal pewne kontrowersyjne tresci, jak np. stosunek Franciszka do gender.
TS
~Taki Sobie
2 maja 2020, 11:31
Dokładnie, przykład uchodźcy, i mnóstwo łapek w dół po informacji o nakarmieniu głodnych ludzi - prostytutek trans....., Ci ludzie byli głodni, ale niedobrze że dostali jeść, lepiej by było żeby "zdechli" z głodu no nie?

Skomentuj artykuł

Dominikanin o filmie Netflixa: "to najprawdziwsze rekolekcje z Papieżem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.