Z Więckiewiczem na podstawie Pilcha

Z Więckiewiczem na podstawie Pilcha
Robert Więckiewicz - kadr z filmu Grzegorza Zglińskiego "Wymyk"
PAP / drr

Wojciech Smarzowski, na podstawie powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem", uhonorowanej Nagrodą Literacką Nike, wyreżyseruje film "Anioł"; główną rolę zagra Robert Więckiewicz - poinformował  producent filmu Jacek Rzehak.

- Główny bohater tej historii to pisarz Juruś, zmagający się z problemem alkoholowym, pokonujący tę słabość m.in. dzięki związkowi z kobietą. Istotnym elementem opowieści jest terapia, której poddaje się bohater - przypomniał Rzehak.

Scenariusz, na podstawie książki Pilcha, napisał Smarzowski. - Wojtek prosił pana Jerzego o przeczytanie tego scenariusza. Pisarz odpowiedział jednak: "absolutnie nie, mam pełne zaufanie". On chce po prostu przyjść na premierę i zobaczyć film - opowiadał producent filmu.

Jak poinformował Rzehak, główną rolę w "Aniele" zagra Robert Więckiewicz, w obsadzie znajdą się też m.in. Andrzej Grabowski, Kinga Preis, Marian Dziędziel i Arkadiusz Jakubik.

- Temat tej opowieści jest uniwersalny. Liczymy, że film będzie pokazywany także za granicą; przypomnijmy, że książkę Jerzego Pilcha, uhonorowaną Nike w 2001 roku, przetłumaczono na kilkanaście języków i wydano w wielu krajach - powiedział producent "Anioła".

Początek zdjęć planowany jest na połowę października tego roku - poinformował Rzehak. - Zdjęcia będą kręcone w Krakowie i okolicach. Potrwają do wiosny 2013 roku - wyjaśnił. Premierę filmu zaplanowano na początek 2014 r.

Wcześniej do kin trafić ma inny film Smarzowskiego, policyjny kryminał "7 dni". W obsadzie są m.in.: Bartłomiej Topa, Jacek Braciak, Arkadiusz Jakubik, Eryk Lubos, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński i Julia Kijowska. Premiera zapowiadana jest na wiosnę 2013 r.

Mówiąc o przygotowaniach do realizacji "Anioła", Jacek Rzehak zwrócił uwagę: - Mamy dosyć duże kłopoty z pozyskaniem koproducentów, partnerów, z domknięciem budżetu filmu. - Potencjalni partnerzy, z powodów wizerunkowych, często boją się chyba bycia kojarzonym z projektem o tak trudnym temacie, dotyczącym uzależnień - ocenił producent.

- Kłopoty, które nam towarzyszą działają na nas jednak bardzo mobilizująco. Jesteśmy przekonani, że prędzej czy później uda nam się domknąć sprawy budżetowe - powiedział.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Z Więckiewiczem na podstawie Pilcha
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.