Dzieci, które zapomniały, że się urodziły [WIDEO]

(fot. https://www.youtube.com/watch?v=3Ackql564d8)
SillyMonks Trends / youtube.com / pk

Dla tych bliźniąt granica między życiem prenatalnym, a okresem niemowlęcym najwyraźniej się zatarła. Wystarczyła kąpiel w ciepłej wodzie i wzajemna bliskość aby "przypomniały" sobie, jak wspaniale było pod sercem mamy.

Wspomnienia z życia prenatalnego pozostawiają w nas niezatarty ślad. To właśnie dlatego tak bardzo lubimy leżeć w wannie z ciepłą wodą i wpatrywać się w blask ognia. Woda to oczywiście wspomnienie wód płodowych; blask jaki daje ogień odpowiada z kolei ciepłemu zabarwieniu wnętrza macicy.

Mniej więcej w takim środowisku rozwijaliśmy się przez pierwsze 9 miesięcy naszego życia.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dzieci, które zapomniały, że się urodziły [WIDEO]
Komentarze (7)
E
Eva
14 kwietnia 2015, 19:40
Filmik niby fajny ale ... proszę spojrzeć w jaki sposób one je wyjełą z wody, prawie za głowy. Natomiast co gorsze jedna nóżna bliźniaka się wygieła i w takiej pozycji został on położony ( ostatnie sekundy filmiku).  Krzywdę mogła zrobić i nawet sobie z tego kobieta sprawy nie zdaje.
M
Magda
14 kwietnia 2015, 22:29
Nic maluszkowi się nie stanie ;) Podtrzymywała im główeczki. Wie co robi ;)
E
Ewa
14 kwietnia 2015, 09:29
Jest cudowne, ale...niemożliwym jest aby bliźniaki w ciąży tak się razem tuliły. Kazde dziecko ( czy płód) ma własny worek owodniowy i nie dotyka drugiego.Nie jest to mozliwe.
B
bliźniaczek
14 kwietnia 2015, 09:53
Może akurat te bliźniaki były w jednym worku owodniowym? Przecież może tak być
B
bliźniaczka
14 kwietnia 2015, 11:08
Pewnie to zależy od tygodnia ciąży. Im większe dzieci, tym mniej miejsca w brzuchu mamy. Jak jest dwójka lub więcej tego miejsca jest jeszcze mniej. Pod koniec ciąży gdy dziecko prostuje swoje nóżki czy rączki, kopie to dobrze to widać na brzuchy mamy – widać np. stópkę. Jeśli kopnie mocniej np. w żebra to nieźle może zaboleć. Bliźniaki natomiast mogą się dotykać, a na jednym z portali poświęconym ciążom napisano: „Podczas badań USG zauważono, że lubią one dotykać się, popychać, całować czy też chwytać za ręce. W razie zagrożenia (np. podczas pobierania wód płodowych do badań) wtulają się w siebie nawzajem, bądź też kiedy są starsze, chwytają się za ręce”.
K
Karol
16 lipca 2016, 23:37
Oczywiście że jest to możliwe! Bliźniaki jednoowodniowe jednokosmówkowe :) (rozdzielenie zarodków 7-12 dzień po zapłodnieniu)
Z
zocha
13 kwietnia 2015, 23:57
cudowne ! :)