Naukowcy po raz pierwszy nagrali rzadką, ogromną meduzę

Naukowcy po raz pierwszy nagrali rzadką, ogromną meduzę
Fot. MBARI (Monterey Bay Aquarium Research Institute) / YouTube.com
national-geographic.pl / tk

Biolodzy morscy z Instytutu Badawczego Akwarium Monterey Bay po raz pierwszy sfilmowali olbrzymią meduzę. Od czasu jej odkrycia naukowcy z całego świata zetknęli się z nią jedynie 100 razy.

Biolodzy natknęli się na meduzę na głębokości 975 metrów, a zobaczyli ją dopiero po raz dziewiąty. 

DEON.PL POLECA– Ta olbrzymia meduza została po raz pierwszy zbadana w 1988 r. Od tego czasu naukowcy zetknęli się z nią tylko około 100 razy – podają w oficjalnym oświadczeniu badaczy. 

Jak podaje national-geographic.pl, „Stygiomedusa gigantea to jedna z największych meduz na świecie. Jej ciało w kształcie dzwonu może mierzyć ponad 1 metr szerokości, ramiona dorastają nawet do 10 metrów. Biolodzy morscy tłumaczą, że obserwacje meduz są rzadkie, ponieważ żyją zbyt głęboko, żeby ludzie czy łodzie morskie miały morskie do nich łatwy dostęp”.

Jak na razie nie wiadomo o tych zwierzętach zbyt dużo. Naukowcy ustalili, że wielkie meduzy używają długich ramion do złapania ofiary, a następnie wsadzenia jej do otworu gębowego.

Biolodzy morscy zaobserwowali meduzę dzięki zdalnie sterowanemu okrętowi podwodnemu.

Źródło: national-geographic.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Naukowcy po raz pierwszy nagrali rzadką, ogromną meduzę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.