Pochód jamników na ulicach Krakowa

Pochód jamników na ulicach Krakowa
Marsz Jamników 2011 zorganizowany w Krakowie. (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)
10 lat temu
PAP / wm

Kilkadziesiąt jamniczych piękności obu płci przeszło w niedzielę ulicami Krakowa. Marsz Jamników odbył się po raz 17.

Konkurs na najciekawszy strój wygrała 11-miesięczna Merapi - jamniczka z Wrocławia przebrana za Czerwonego Kapturka. "Strój wymyśliliśmy w Tyrolu, podczas wycieczki, kiedy jamniczka pierwszy raz wędrowała po górach" - mówiła szczęśliwa właścicielka Merapi Magdalena Serwatka. "Merapi bardzo lubi spacerować. Rozrabia, ale kiedy się zmęczy natychmiast zasypia" - dodała.

Jurorzy zaznaczyli, że werdykt nie jest sprawiedliwy, bo bardzo wiele psów zasługiwało na nagrodę. Drugie miejsce przypadło jamnikowi przebranemu za Gucia z "Pszczółki Mai", a trzecie jamniczce - policjantce.

Właścicielom czworonogów, którzy przyjechali do Krakowa z różnych stron Polski, nie brakowało fantazji. Był jamnik turysta z plecakiem, kominiarz niosący drabinę, tancerka brzucha, cukierek, pirat z Karaibów, jamnik - diabeł, a nawet jamnik udający dalmatyńczyka.

W konkursie na najciekawszy utwór o jamniku zwyciężył Marek Sobczyk z Katowic, autor wiersza "Jamnikowe dobro narodowe", a za najpiękniejszy jamniczy portret - tym razem rzeźbę - nagrodzono Marzenę Stachurską z Krakowa.

Marsz Jamników prowadzony przez orkiestrę krakowskiego MPK przeszedł spod Bramy Floriańskiej na Rynek Główny, gdzie rozstrzygnięto konkursy.

Organizatorem tego wydarzenia jest Radio Kraków, a współorganizatorem miasto Kraków.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pochód jamników na ulicach Krakowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.