Właśnie tak Tolkien wyobrażał sobie Śródziemie

Właśnie tak Tolkien wyobrażał sobie Śródziemie
(fot. youtube.com // Tolkien_1916.jpg: Unknown, changes based on: http://www.kulichki.com/tolkien/cabinet/fotos/jrrt_war.jpgderivative work: Merrinen [Public Domain], via Wikimedia Commons)
2 lata temu
The Morgan Library & Museum / kk

Jego książki i stworzony w nich świat zachwycają czytelników na całym świecie. Ale czy wiecie, że Tolkien był także uzdolnionym rysownikiem?

Pewną okazją do podziwiania plastycznej twórzczości Tolkiena jest wystawa "Tolkien: Maker of Middle-earth", która prezentowana jest obecnie w The Morgan Library & Museum w Nowym Jorku. Prezentowane zbiory obejmują kompletny przegląd twórczości autora "Władcy Pierścieni".

Kolekcja sięga do studenckich lat Tolkiena i "The Book of Ishnesses", będącej szkicownikiem młodego Johna, czy obrazy do eposu "Kalevala". Zaprezentowane zostaną również autorskie ujęcia Śródziemia, czyli pierwsze ilustracje do "Hobbita", a także liczne projekty map i notatki pisarza.
W październiku wystawa była prezentowana na Uniwersytecie Oxfordzkim. Może uda się ją sprowadzić do Polski?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko
20,94 zł
29,90 zł

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Właśnie tak Tolkien wyobrażał sobie Śródziemie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.