Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 23

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 23
Tomasz Terlikowski, autor podcastu "Tak myślę"
0:00
- 0:00

Oto tematy 22. odcinka podcastu „Tak myślę” Tomasza Terlikowskiego: reakcje hierarchów kościelnych na rosyjski atak na Ukrainę, jak przedstawia się sytuacja Ukraińców przebywających Polsce, co dzieje się w prawosławiu, list przewodniczącego KEP do biskupów niemieckich, problemy południowej konwencji batystów, rozmowa z przewodniczącym państwowej komisji ds. pedofilii, dlaczego papież Franciszek tak często stosuje motu proprio, komentarz do wypowiedzi pewnego polityka o „farszu z ludzkich zarodków”.

(0:00) Powitanie

(2:27) Co o wojnie na Ukrainie mówią papież Franciszek, prawosławny metropolita Onufry, abp Stanisław Gądecki i jak traktować skandaliczne wypowiedzi patriarchy moskiewskiego Cyryla.

(9:25) Rozmowa z ks. Pawłem Potocznym, proboszczem greckokatolickiej parafii św. Mikołaja na Żuławach.

(19:03) Rozmowa z białoruskim dziennikarzem Tomaszem Sulimą, o tym, co dzieje się w rosyjskim, białoruskim, ukraińskim i polskim prawosławiu.

(43:35) Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wystosował list do przewodniczącego niemieckiego episkopatu.

(52:35) Trwa ostry spór w Południowej Konwencji Baptystów w USA.

(55:50) Rozmowa z dr. hab. Błażejem Kmieciakiem, przewodniczącym państwowej komisji ds. pedofilii.

(1:31:30) Dlaczego papież Franciszek w rządzeniu Kościołem tak często stosuje motu proprio i czy synodalność można budować przy pomocy narzędzi typowych dla absolutyzmu monarszego.

(1:37:55) „Są wypowiedzi tak bezsensowne, że nie można ich sensownie skomentować” – mówi Tomasz Terlikowski o twitterowym wpisie działacza lewicowej partii o „farszu do pierożków” robionego z ludzkich płodów.

Doktor filozofii, publicysta Telewizji Republika i felietonista Plusa Minusa, autor wielu książek, a prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 23
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.