Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 30

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 30
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

W 30. odcinku podcastu Tomasza Terlikowskiego „Tak myślę” padają jak zwykle ważne pytania, w wśród poruszanych tematów autor proponuje rozmowę o Zmartwychwstaniu i tym, co ono oznacza, rozważania o sytuacji na Ukrainie, gdzie wciąż trwa śmierć i zniszczenie, podkreśla wyjątkową wymowę wielkopiątkowej modlitwy za Ukrainę, zastanawia się, jak tłumaczyć wezwanie papieża Franciszka o wielkanocny rozejm na Ukrainie oraz kontrowersyjne opinie kard. Parolina, które zderza z jednoznacznymi wypowiedziami na temat wojny kard. Schönborna, a ponadto zaprasza do wysłuchania rozmowy o sytuacji we Francji oraz powraca do tego, co dzieje się w świecie prawosławnym.

(0:00) Powitanie

(3:10) Gorzkie refleksje wokół wstrząsającego artykułu Jurija Andruchowycza na temat mordów popełnionych w Buczy, które są realizacją celowej polityki państwa rosyjskiego zmierzającego do likwidacji Ukrainy.

(10:00) O Zmartwychwstaniu, o wiarygodności tego wydarzenia i o jego świadkach Tomasz Terlikowski rozmawia z ks. prof. Przemysławem Artemiukiem, teologiem fundamentalnym, wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

(47:12) W odpowiedzi na wojenne bestialstwo i okrucieństwa żołnierzy rosyjskich do wielkopiątkowej modlitwy polski Episkopat wprowadził wezwanie o pokój dla Ukrainy.

(49:50) Apel papieża Franciszka o wielkanocny rozejm i co z niego wynika.

(52:50) Wypowiedzi kard. Pietro Parolina na temat wojny na Ukrainie wprowadzają wiele zamieszania.

(59:47) Jednoznacznie wobec rosyjskiej agresji i na temat prawa Ukrainy do obrony wypowiedział się metropolita Wiednia kard. Christoph Schönborn.

(1:00:22) Sytuacja we Francji po pierwszej turze wyborów prezydenckich jest tematem rozmowy z Michałem Kłosowskim, zastępcą redaktora naczelnego pisma „Wszystko co najważniejsze”.

(1:37:35) Czy za herezję i popieranie wojny patriarcha Cyryl zostanie postawiony przed trybunałem soboru Kościołów prawosławnych?

Doktor filozofii, publicysta Telewizji Republika i felietonista Plusa Minusa, autor wielu książek, a prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Mistyczka ze szczecińskiego bloku 

Gdy Alicja Lenczewska zapisywała swoje dzienniki – Świadectwo i Słowo pouczenia – nie wiedziała, co się z nimi stanie. Dziś pomagają tysiącom ludzi w odnalezieniu drogi do swojego wnętrza i...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 30
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.