Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 7

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 7
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

W siódmym odcinku podcastu „Tak myślę” usłyszymy: o powracających tematach aborcji i LGBT, o wnioskach po wizycie ad limina polskich biskupów, o postawach katolików w naszym kraju wobec migrantów, o planowanej wizycie papieża w Kanadzie, o tym, jak powinny być rozwiązywane sprawy związane z wykorzystywaniem seksualnym, o dziennikarskim poszukiwaniu prawdy wokół tych trudnych spraw i o drugich już w pandemii obchodach uroczystości Wszystkich Świętych. Zaprasza Tomasz Terlikowski.

(2:10) Śmierć kobiety w szpitalu w Pszczynie jest wielkim dramatem jej rodziny i tę sprawę należy dokładnie zbadać, analizując szczegółowo dokumentację medyczną. To, co dotąd wiadomo, wskazuje, że sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, niż chcą to przekazywać zwolennicy zmiany polskiego prawodawstwa i – że jak się zdaje – ma ona niewiele wspólnego z ubiegłorocznym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

(5:45) Projekt „Stop LGBT”, który przeszedł pierwsze czytanie w sejmie, jest z mojej perspektywy, jako katolika i konserwatysty, społecznie niedopuszczalny, nieskuteczny i społecznie szkodliwy - ocenia Tomasz Terlikowski.

(9:22) Różne opinie polskich biskupów po zakończonej wizycie ad limina apostolorum. A jakie wnioski z niej płyną dla Kościoła w naszym kraju? O tym w rozmowie z dr Pauliną Guzik, dziennikarką TVP, publicystką i wykładowcą uniwersyteckim.

(32:05) Te dane podnoszą włosy na głowie. Jak podaje jedna z sondażowni, najmniej osób godzących się na wpuszczanie organizacji humanitarnych nad granicę polsko-białoruską jest wśród praktykujących regularnie katolików.

(36:24) Papież Franciszek zamierza odwiedzić Kanadę. Jednym z celów tej pielgrzymki jest duszpasterski proces pojednania z ludami rdzennymi, skrzywdzonymi przez system szkół rezydencjalnych, w których prowadzeniu uczestniczył też Kościół katolicki.

(38:11) Zakonnik z Bytomia został aresztowany i jest podejrzany o zgwałcenie nieletniego. Wszystko wskazuje na to, że zakon zachował się w tej sytuacji jak należy. Rozmowa z o. dr. Dydakiem Konradem Rycykiem OFM, prowincjalnym delegatem ds. ochrony nieletnich.

(53:03) Rozmowa z dziennikarzem TVN24 Marcinem Gutowskim o tym, dlaczego zajął się sprawami nadużyć seksualnych w polskim Kościele.

(1:23:00) To już drugi rok, kiedy uroczystości Wszystkich Świętych obchodzimy w pandemii koronawirusa. W wielu krajach upamiętniono zmarłych z tego powodu – w Polsce nie. Dlaczego?

Doktor filozofii, publicysta Telewizji Republika i felietonista Plusa Minusa, autor wielu książek, a prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski
25,83 zł
36,90 zł

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 7
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.