Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 8

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 8
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

W ósmym odcinku podcastu „Tak myślę” Tomasza Terlikowskiego posłuchamy o kryzysie migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej i stanowisku Kościoła wobec tej sytuacji, ponownie o problemie aborcji, wrócimy polemicznie do raportu w sprawie dominikanina Pawła M., zajmiemy się potrzebami Kościoła na Bliskim Wschodzie i dramatem tamtejszych chrześcijan, podziałami w Kościołach poreformacyjnych w USA i sytuacją w Kościele ewangelicko-reformowanym w Polsce, by dojść do lektury słów św. Jana od Krzyża.

(2:26) Jak reagować na to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej? Czy słowa abp. Stanisława Gądeckiego o konieczności połączenia obowiązku pomocy potrzebującym z obroną granic są w stanie zażegnać ostre spory, a jakimi mamy do czynienia w kraju?

(7:00) Rozmowa z red. Tomaszem Krzyżakiem, szefem działu krajowego dziennika „Rzeczpospolita” i specjalistą od spraw Kościoła w Polsce i felietonistą portalu DEON. Czego spodziewać się nad polską granicą, czy można przewidzieć, jak długo potrwa ta dramatyczna sytuacja oraz co w tej sytuacji mówią polscy biskupi i co o tym myślą katolicy.

(26:39) O protestach w sprawie tragedii w Pszczynie, zbiegającą się z pierwszą rocznicą wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

(32:38) - To jest smutny tekst – tak Tomasz Terlikowski komentuje publikację o. Ludwika Wiśniewskiego OP podważającego ustalenia komisji ds. zbadania nadużyć dominikanina Pawła M.

(36:10) „Solidarni z Libanem” to temat XIII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a o sytuacji w tym kraju i o dramacie chrześcijan dowiemy się w rozmowie z Jackiem Pajorem, przewodnikiem po Libanie i wiceprzewodniczącym Wspólnoty Rodziny św. Szarbela.

(57:20) Co z zapowiadanym podziałem na odłam liberalny i konserwatywny Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego w USA?

(1:00:14) Kiedy pierwsza kobieta zostanie pastorką, czy decyzja synodu Kościoła ewangelicko-augsburskiego oznacza także zgodę na ordynacje biskupie kobiet i jak biskup Kościoła spogląda na osoby homoseksualne – to tematy rozmowy z bp. Jerzym Samcem, zwierzchnikiem ewangelików w Polsce.

(1:40:33) - Metafora „ciemnej nocy Kościoła” jest mi od jakiegoś czasu szczególnie bliska – wyznaje Tomasz Terlikowski i odsyła do św. Jana od Krzyża.

Doktor filozofii, publicysta Telewizji Republika i felietonista Plusa Minusa, autor wielu książek, a prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski
31,43 zł
44,90 zł

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 8
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.