Prezydent Biden: zaczynamy nakładanie sankcji przeciwko Rosji

Prezydent Biden: zaczynamy nakładanie sankcji przeciwko Rosji
fot. YouTube.com
PAP / ml

Prezydent Biden ogłosił nałożenie sankcji na Rosję, które są konsekwencją działań Putina wobec Ukrainy.

- To początek rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zaczynam nakładanie sankcji - powiedział prezydent USA. Przywódca Stanów Zjednoczonych ogłosił nałożenie sankcji na na dwa duże banki: państwowy Wnieszekonombank (WEB) i wojskowy (Wojenprombank) oraz na obrót rosyjskim długiem.

DEON.PL POLECAPrezydent Biden wydał rozkaz wysłania dodatkowych sił do państw bałtyckich w reakcji na pozostanie wojsk rosyjskich na Białorusi. - Nadal uważamy, że Rosja zaatakuje Ukrainę, a Kijów jest zagrożony - oznajmił prezydent USA.

- Putin bezpośrednio zaatakował prawo Ukrainy do istnienia i zagroził wojną, ale wciąż jest nadzieja na dyplomację - zakończył wystąpienie prezydent Biden.

- Wciąż uważamy, że Rosja jest przygotowana, by pójść znacznie dalej, by rozpocząć potężny atak wojskowy przeciwko Ukrainie. Mam nadzieję, że się mylę - stwierdził Biden podczas przemówienia w Białym Domu, dodając, że zagrożone są największe ukraińskie miasta, w tym Kijów.

Prezydent USA zauważył, że wskazuje na to m.in. poniedziałkowe przemówienie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, które było "bezpośrednim atakiem na prawo Ukrainy do istnienia".

- On pośrednio zagroził terytoriom wcześniej kontrolowanym przez Rosję, w tym państwom, które są dziś kwitnącymi demokracjami i członkami NATO, o ile jego ekstremalne żądania nie zostaną spełnione - podkreślił amerykański przywódca.

Prezydent USA Joe Biden przyznał we wtorek, że amerykańska gospodarka może odczuć koszty nakładanych na Rosję sankcji, zapowiedział jednak podjęcie działań, by ograniczyć m.in. wzrost cen energii.

- Obrona wolności będzie miała swój koszt także dla nas. Musimy szczerze to powiedzieć - powiedział Biden w przemówieniu w Białym Domu, wskazując m.in. na ceny surowców.

Jednocześnie ogłosił, że jego administracja "realizuje plan w koordynacji z dużymi producentami i konsumentami ropy w kierunku zbiorowej inwestycji, aby zapewnić stabilność globalnych zapasów energii".

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Prezydent Biden: zaczynamy nakładanie sankcji przeciwko Rosji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.