Tragiczna śmierć 15-latka. Rodzina mówi o nękaniu przez uczniów szkoły

Tragiczna śmierć 15-latka. Rodzina mówi o nękaniu przez uczniów szkoły
Prokuratura w Radzyniu Podlaskim na Lubelszczyźnie prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić, czy 15-letni Kuba, pierwszoklasista ze szkoły średniej w tym mieście, był nakłaniany do samobójstwa. Fot. Depositphotos
Onet.pl / red.

W Radzyniu Podlaskim, na Lubelszczyźnie, toczy się śledztwo, które ma rzucić światło na dramatyczne wydarzenia związane ze śmiercią 15-letniego Kuby, ucznia miejscowej szkoły średniej. Prokuratura bada, czy chłopiec mógł zostać doprowadzony do targnięcia się na własne życie w wyniku długotrwałego nękania przez rówieśników. Rodzina zmarłego jest przekonana, że to właśnie prześladowania stały za jego desperackim krokiem.

Tragedia, która rozegrała się w okresie noworocznym, przypomina skutki podobnego zdarzenia z Piotrkowa Trybunalskiego. W obu przypadkach młodzi ludzie zdecydowali się na najgorsze, a ich najbliżsi zmagają się teraz z bólem i poszukują odpowiedzi na pytanie, co mogło doprowadzić do takich czynów.

W rozmowie z Onetem, ciocia Kuby wyraziła przekonanie, że chłopiec był ofiarą nękania w szkole, które miało przybrać formę gróźb, popychania, a nawet kradzieży pieniędzy. Rodzina zabezpieczyła nagrania z tzw. "ustawek", na których Kuba jawi się jako ofiara. Wskazuje to na poważne zaniedbania w środowisku szkolnym, które mogły przyczynić się do tragedii.

Dochodzenie w sprawie

Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim, prowadząc dochodzenie, powołuje się na artykuł 151 Kodeksu karnego, który mówi o doprowadzeniu człowieka do targnięcia się na własne życie. Śledczy przesłuchują świadków i przygotowują ekspertyzy informatyczne, które mogą być kluczowe dla wyjaśnienia sprawy.

DEON.PL POLECA


"Perspektywy 2025"

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, gdzie uczył się Kuba, znalazł się w prestiżowym rankingu "Perspektywy 2025". Szkoła, w obliczu toczącego się postępowania, ogranicza się do lakonicznych komentarzy, podkreślając jednocześnie, że podjęła działania wspierające społeczność szkolną po śmierci ucznia.

Niepokojące wydarzenia w Radzyniu Podlaskim stanowią kolejny sygnał, że problem przemocy wśród młodzieży wymaga nie tylko zdecydowanych działań, ale i głębszej refleksji nad mechanizmami, które doprowadzają do takich tragedii.

 

Jeśli masz gorsze samopoczucie, utrzymujący się zły nastrój i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, możesz zadzwonić pod jeden z numerów telefonów wsparcia działających specjalnie dla dzieci, młodzieży i osób je wspierających. Połączenie jest bezpieczne, anonimowe i bezpłatne.

Ważne telefony pomocowe dla młodych osób:

116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całą dobę 7 dni w tygodniu, można też wysyłać anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz

800 12 12 12 - Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, działa całodobowo, 7 dni w tygodniu, połączenie bezpłatne. Dla zainteresowanych czat dostępny na: https://www.czat.brpd.gov.pl

800 080 222 – Telefon zaufania dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów - linia całodobowa i bezpłatna.

800 100 100 - Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00 - 15:00 i dodatkowo w czwartki, w godzinach 16:30-20:30.

Źródło: Onet.pl / red.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jesús Matos Larrinaga

Dla każdego kto chce poznać swoje emocje i je zrozumieć

Emocje. Wpływają na nasze decyzje, nawet te najważniejsze. Czasami próbujemy się od nich odciąć. A przecież są one nieodłączną częścią naszej codzienności. Mają ogromny wpływ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tragiczna śmierć 15-latka. Rodzina mówi o nękaniu przez uczniów szkoły
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.