Ustawa „Stop LGBT” trafi do sejmu

Ustawa „Stop LGBT” trafi do sejmu
Fot. depositphotos.com
2 miesiące temu
KAI / tk

Projekt ustawy obywatelskiej "Stop LGBT" został przekazany do pierwszego czytania w sejmie. Oznacza to, że posłowie będą go rozpatrywać w najbliższych tygodniach.

Sygnowany przez 140 tys. osób projekt ustawy obywatelskiej "Stop LGBT" to inicjatywa Fundacji Życie i Rodzina. Jak czytamy na stronie inicjatywy, jej twórcy wyznaczają ustawie następujące cele: zabezpieczenie przed profanacjami i atakami na Kościół katolicki poprzez doprecyzowanie przepisów, ochronę przestrzeni publicznej przed "homopropagandą", realizowanie zawartej w Konstytucji zasady ochrony rodziny, zakaz domagania się adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ochronę przed zgorszeniem na ulicach (negliż, gorsząca sceny w trakcie zgromadzeń aktywistów LGBT) i ochronę przed wyśmiewaniem najważniejszych symboli związanych z historią Polski.

Wśród powodów, które motywowały ich do działania, twórcy inicjatywy wymieniają m. in. adopcje dzieci przez pary homoseksualne. Zaznaczają oni, że - jak pokazują doświadczenia z innych krajów - niektóre dzieci były adoptowane wyłącznie po to, aby być obiektem zaspokojenia seksualnego dla homoseksualistów. Duże obawy inicjatorów budzi także częściowe powiązanie ruchów LGBT z lobby pedofilskim. Jak podkreślają pomysłodawcy ustawy, dochodzi do sytuacji, w których otoczenie nie reaguje na krzywdę dzieci, by nie być posądzone o tzw. "homofobię".

Jak podała "Rzeczpospolita", głównym punktem projektu jest zakaz organizowania tzw. parad równości. Ma on zostać wprowadzony poprzez zmianę Prawa o zgromadzeniach. W projekcie widnieje też zapis zabraniający podczas zgromadzenia "wykorzystywania symboli religijnych oraz przedmiotów związanych z praktykowaniem obrzędów religijnych w sposób mogący obrazić uczucia religijne innych osób, w tym poprzez ich artystyczne przetworzenie", "uczestnictwa w przebraniach o erotycznym lub seksualnym charakterze" oraz "uczestnictwa nago".

Jak czytamy w "Rz", projekt "Stop LGBT" trafia do Sejmu już po raz drugi, gdyż w listopadzie 2020 r. projekt ustawy nie został rozpatrzony z powodu błędów proceduralnych. 

 

KAI / Rzeczpospolita / tk / mł

 

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Adam Boniecki
17,43 zł
24,90 zł

Wciąż wybieramy jakieś własne drogi i nie byłoby to nawet złe, gdyby nie prowadziły one na bezdroża. Dopiero widząc, gdzieśmy zabrnęli, zaczynaliśmy pytać o kierunek. Historia naszej wiary to historia odejść z drogi i powrotów.

...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ustawa „Stop LGBT” trafi do sejmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.