Papież do duszpasterza osób LGBT: Bóg jest blisko wszystkich

Papież do duszpasterza osób LGBT: Bóg jest blisko wszystkich
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
KAI / kb

Papież Franciszek w odręcznym liście do amerykańskiego jezuity o. Jamesa Martina, który jest duszpasterzem osób LGBT napisał, że Bóg jest blisko każdego człowieka, bez względu na orientację seksualną.

List, napisany po hiszpańsku, został wysłany z okazji wczorajszego webinaru Outreach LGBTQ Catholic Ministry. O. Martin opublikował go dziś na swym koncie na Twitterze.

„«Styl» Boga – podkreśla papież – ma trzy cechy: bliskość, współczucie i czułość. W taki sposób zbliża się On do każdego z nas. Myśląc o Twojej pracy duszpasterskiej, widzę, że stale starasz się naśladować ten styl Boga. Jesteś kapłanem dla wszystkich, tak jak Bóg jest Ojcem wszystkich. Modlę się, abyś nadal to robił, będąc bliskim, współczującym i z wielką czułością”.

Franciszek dziękuje o. Martinowi za jego gorliwość duszpasterską i „umiejętność bycia blisko ludzi tą bliskością, jaką miał Jezus i która odzwierciedla bliskość Boga”.

„Modlę się za Twoich wiernych, Twoich «parafian», wszystkich, których Pan postawił obok Ciebie, abyś się o nich troszczył, ochraniał i sprawiał, by wzrastali w miłości naszego Pana Jezusa Chrystusa” – pisze papież.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Opowieść o powiązaniu Jana Pawła II z Faustyną Kowalską, polska zakonnicą, której wizje stały się źródłem kultu Miłosierdzia Bożego na całym świecie.

Papież i mistyczka nigdy się nie spotkali, lecz ich losy splątały się ze...

Skomentuj artykuł

Papież do duszpasterza osób LGBT: Bóg jest blisko wszystkich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.